Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde yatırımlar yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda, Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından insan ve çevre sağlığını korumak için Felahiye ilçesinde 41 milyon 592 bin TL atık su artıma tesisinin yapımına devam ediliyor. Yapılan bu yeni çalışmayla, kanalizasyon atıklarının çevreye vereceği zararın önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Felahiye 2

Konuyla ilgili konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “KASKİ’miz tarafından uygulamaya konulan projelerin hizmet ve kalitesinden ödün vermeden, sürdürülebilir kalkınma ilkesi çerçevesinde çevremizi daha yaşanılabilir hale getirmeye devam ediyoruz. Önceliğimiz elbette temiz ve sağlıklı içme suyunu en iyi standartlarda halkımıza ulaştırmak. Bununla birlikte insan ve çevre sağlığını korumanın da sorumluluğumuz dâhilinde olduğunu biliyoruz. İşte bu bilinçle yeni projeler ile Kayseri’mizi geleceğe taşımaya çalışıyoruz. Bu bağlamda atık su arıtma tesislerimizin sayısını her geçen gün artırıyoruz” dedi.

Felahiye 1

‘Çevremizi Yaşanabilir Hale Getirmeye Devam Edeceğiz’

Felahiye - Çandır Yolu Güçlendiriliyor Felahiye - Çandır Yolu Güçlendiriliyor

Felahiye ilçemizde yapımına bir süre önce başlanan ve ilçenin gelecek 35 yılı düşünülerek 41 milyon 592 bin TL’ye mal olacak olan AAT inşası tüm hızıyla devam ediyor diyen Başkan Büyükkılıç, “Proje kapsamında 10 kilometre uzunluğunda kolektör hattı imalatı da gerçekleştiriliyor. 3500 metrekare alan üzerine kurulacak ve ilçenin 2058 yılına kadar ki ihtiyacına cevap verebilecek olan atık su arıtma tesisinde günlük ortalama 600 metreküp atık su arıtılacak. Bu sayede çevre ve doğal yaşam, atık suların olumsuz etkilerinden korunarak, oluşacak kirliliğin önüne geçilmiş olunacak. Aynı zamanda minimum enerji ile maksimum atık su arıtma verimi de sağlanacak.  Sürdürülebilir kalkınma ilkesi çerçevesinde çevremizi daha yaşanılabilir hale getirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Kurum Bülteni