Kayseri'de her geçen gün araç sayısı artarken yeni yollar alternatif güzergahlarla şehir trafiği nefes alıyor. Kayseri'nin trafiğine nefes aldıracak proje için çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor.

Kayseri'de trafiğin en yoğun olduğu yerlerin arasında yer alan Kartal Kavşağı’nın trafik yükünü hafifletecek olan Talas Bulvarı ile Mehmet Özhaseki Bulvarı’nı ve devamında da 15 Temmuz Bulvarı üzerinden Organize Sanayi Bölgesi’ni birbirini bağlayacak 40 metre genişliğindeki yeni yol yapım çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Buyuksehir Inceleme

Çanakkale’deki Orman Yangını Hakkında Yeni Gelişmeler! Çanakkale’deki Orman Yangını Hakkında Yeni Gelişmeler!

Gelişen ve büyüyen Kayseri’nin altyapısını daha da güçlendirmek, vatandaşların yaşam konforunu daha da arttırmak amacıyla Başkan Büyükkılıç yönetiminde yeni 5 yılda da yatırım ve projelerini hız kesmeden sürdüren Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde ulaşım konforunu üst seviyeye çıkartacak yeni yol çalışmalarına devam ediyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Talas Bulvarı ile Mehmet Özhaseki Bulvarı’nı ve devamında da 15 Temmuz Bulvarı üzerinden Organize Sanayi Bölgesi’ni birbirini bağlayacak yeni ana arter yapım çalışmalarını yakından takip ediyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, şuana kadar 2 bin 250 metrelik kısmında çalışmaları süren 40 metre genişliğindeki yol çalışmasında son durum hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Kayseri Büyükşehir Belediyemiz, ulaşım bağlamında çalışmalarını hızla sürdürüyor. Alternatif yollar üretmek suretiyle trafiği rahatlatacak çalışmalara gayret gösteriyoruz” diye konuştu.

Buyuksehir Inceleme5

'40 metrelik bir ana arterimizi hayata geçiriyoruz'

Başkan Memduh Büyükkılıç, 'Şuanda da bu yol çalışmasıyla 40 metrelik bir ana arterimizi hayata geçiriyoruz. Erciyes Üniversitemizin karşısından Erciyes Dağı’mıza giden bulvarımıza kavuşmak suretiyle daha sonra buradan geçip 15 Temmuz Bulvarı ile buluşarak Organize Sanayimize, ağırlıklı olarak şehrimizin batısına hizmet edecek olan bir ana arterimizi hayata geçirmiş olacağız.' dedi.

Büyükkılıç, 'Şuana kadar yapmış olduğumuz çalışma 2 bin 250 metre, önemli bir çalışma. Sonrasında diğer kısmını açacağız. Gerekli çalışmaları tamamlayıp inşallah direkt Erciyes’e giden ana arterimizden geçişi sağlamış olacağız. Vatandaşımızın kolayca şehrimizdeki bu ulaşım imkânından faydalanmasına fırsat vereceğiz' açıklamasında bulundu.

'Kartal Kavşağı’nın Yükünü Hafifletecek'

Yeni ana arterin Kartal Kavşağı’nın trafik yükünü hafifleteceğine dikkat çeken Başkan Memduh Büyükkılıç, “Emeği geçen arkadaşlarıma özellikle teşekkür ediyorum. İnşallah alternatif, daha güzel yollar yapma yönündeki gayretlerimizin de süreğini buradan paylaşmak istiyorum. Burası bir bakıma Kartal Kavşağı’mızın da yükünü hafifletecek olan önemli bir ana arter” diyerek sözlerini tamamladı.

Muhabir: KURUM BÜLTENİ