Yarına Dikkat! Kayseri’nin O İlçesine Uyarı Geldi! Yarına Dikkat! Kayseri’nin O İlçesine Uyarı Geldi!

Kayseri’nin ve Türkiye’nin önemli turistik merkezlerinden birisi haline gelen Yahyalı’yı, her yıl milyonlarca insan ziyaret ediyor. Şelale diyarı Yahyalı’ya gelen turistler, şelalelerin görkemi, ve müthiş doğası karşısında adeta büyüleniyor. 

Yahyalı'da Bulunan Göksu Şelalesi'ne Nereden Gidilir?

Kapuzbaşı, Derabağ, Yeşilköy ve Göksu Şelaleri, ziyaretçilerin ilgi odağı haline gelirken, tabiatıyla insana huzur veriyor. Yahyalı Belediyesi sorumluluğunda yer alan şelaleler bölgesini güzelleştirmek ve çevre düzenlemesi yapmak için bir çok çalışmayı eş zamanlı olarak yürütüyor. 

Yahyalı'da Bulunan Göksu Şelalesi'ne Nasıl Gidilir?

Yahyalı Belediyesi tarafından yapılan açıklama, başta Kayserililer olmak üzere şelale diyarını ziyaret etmek isteyen vatandaşları sevindirecek. Dünyaca ünlü Kapuzbaşı Şelalelerine 6,5 km uzaklıkta bulunan Göksu Şelalesi hakkında Belediyenin yaptığı yazılı açıklama ise şöyle; 
“Yahyalı'nın doğal güzellikleri arasında yer alan ve ziyaretçilerine benzersiz bir doğa deneyimi sunan Göksu Şelalesi’ni insanlar ücretsiz olarak gezilebilecek. Yahyalı Belediyesi'nin sorumluluğunda olan Göksu Şelalesi, vatandaşların ve turistlerin doğa ile iç içe vakit geçirebileceği bir mesire alanına da ev sahipliği yapıyor. Şelaleye giriş ve mesire alanının kullanımı için herhangi bir ücret talep edilmeyecek.

Yahyalı'da Bulunan Göksu Şelalesi'ne Girişler Ücretsiz Oldu! (4)
Bu düzenleme ile birlikte, doğaseverler Göksu Şelalesi'nde konaklama yapmaksızın piknik yapabilecek, yürüyüş yaparak doğanın tadını çıkarabilecek ve şelalenin huzur veren atmosferinde dinlenebilecekler. Belediyemiz bu sayede insanların doğaya erişimi kolaylaştırarak yerel turizmi canlandırmayı ve vatandaşların doğal güzelliklerden ücretsiz olarak faydalanmasını sağlamayı amaçlıyor.
Göksu Şelalesi'nin kapılarını ücretsiz olarak açan belediyemiz, tüm doğaseverleri bu eşsiz güzelliği keşfetmeye davet ediyor” ifadelerini yer verildi.

Kaynak: Özel Haber