Kayseri’de altına yatırım yapanların sayısı hızla artarken sarrafın yolunu tutan bir çok kişi altın bilezik furyasına dahil oluyor.

Yeni Moda Belli Oldu

Yatırımlarını üzerinde taşıyarak her an yakınında tutmak isteyenlerin tercih ettiği bilezik çeşitlerinde yeni moda belli oldu. Kayseri’de yeni altın döneminde en çok tercih edilen ve moda haline gelen bilezik türü insanların favorisi olmaya devam ediyor. 

Kibrit Bilezik Moda Oldu

'Kibrit' adıyla bilinen düz, sade ve desensiz bilezikler bu senenin modası haline geldi. Kayseri halkının tercihini neden bu bilezikten yana kullandığı merak konusu olurken altın bilezik takmayı sevenler kendini kuyumcularda buldu. 

Hediye Olarak Tercih Ediliyor

Herkesin yeni gözdesi olan kibrit bilezikler kuyumcuların raflarını süslemekle kalmıyor altın severlerin de ışıltısıyla gözlerini alıyor.Bilezik furyasına katılanların sayısı hızla artarken 5 ila 60 gram arasında değişen ağırlıklara sahip olan kibrit çöpü bilezikler, insanların hediye tercihleri arasında da yer alıyor. 

Bozdurunca Değer Kaybetmiyor

İşçiliği bulunmayan bu model bilezikler bozdurunca değer kaybetmiyor ve aynı zamanda yüksek kazanç elde etmenin yollarını açıyor. Kibrit model bileziklere yatırımın hızla artmasıyla birlikte insanlar hem altın görünümüne sahip olmadığı için hırsızların radarından kaçabilmesi hem de yatırımları herhangi bir afet durumunda ziyan olmaması adına  tedbir amaçlı tercihini bu türden yana kullanıyor.

Bir Zam Haberi de O Ürüne Geldi! Bir Zam Haberi de O Ürüne Geldi!

Depremlerin Tercih Edilmesinde Payı Var

Çoğu kuyumcu bu tür altın bileziklere tercihin atması konusunda yaşanan 6 şubat depremlerinin de payı olduğunu söylüyor. Kibrit çöpü bileziklerin fiyatları ayarlarına göre değişiklik gösteriyor. 22 ayar kibrit model bileziğin fiyatı 25 bin bandında alıcısını buluyor.

Kaynak: Haber Merkezi