Türkiye genelinde olduğu gibi Kayseri’de de sıcaklıklar mevsim normalleri üzerinde seyrediyor. Güneşli havaların etkisi altında olan Kayseri’de, dışarıya çıkacak vatandaşlar için Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü’nden bir uyarı daha geldi.

Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü’nün paylaştığı bilgilere Kayseri’de hafta boyunca sıcaklıklar mevsim normalleri üzerinde seyredecek. Az bulutlu ve açık bir havanın hakim olacağı Kayseri’ye ayrıca kuvvetli rüzgar uyarısı da yapıldı. Doğu ve kuzey ilçeler ile yüksek kesimlerde yer yer kuvvetli rüzgar eseceği belirtildi. Çatı uçmaları, ağaç devrilmeleri ve ulaşımda aksamalara karşı tedbirli olun denildi.

Ayrıca Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü, kronik rahatsızlığı olan vatandaşların, yaşlıların ve çocukların saat 11.00 ile 16.00 saatleri arasında açık alanlarda bulunmamaları konusunda dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini duyurdu.

İşte Kayseri’nin 5 Günlük Hava Tahmin Raporu;

Kayseri’ye Uyarı Geldi! Cuma Gününe Dikkat 1

Kayseri’ye Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar Günleri  İçin ‘Tedbirli Olun’ Uyarısı Geldi Kayseri’ye Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar Günleri  İçin ‘Tedbirli Olun’ Uyarısı Geldi

Kaynak: Özel Haber