Kızılay Talas Şube Başkanı Ünal Yüksel; toplamda 280 öğrenciye burs yardımı yaptıklarını söyleyerek, yıl boyunca farklı desteklerin de devam ettiğini söyledi. Kızılay Talas Şube Başkanı Ünal Yüksel, desteklerinin devam ettiğini belirterek; "Özellikle öksüz ve yetim öğrenciye şubemizden burs yardımları yapılmaktadır. Üniversite öğrencilerine aylık 1000 TL, lise öğrencilerine 750 TL, ilköğretim öğrencilerine ise 500 TL burs yardımlarımız yaklaşık 9 yıldır devam etmektedir.

Kızlay3

Tamamı hayırseverlerimizin katkıları ile olan bu faaliyetimiz sadece burs değil diğer eğitim yardımları olarak da devam etmekte. Özellikle yeni şube binamızda tamamlayıcı eğitim kursları düzenlemekteyiz. Okul ihtiyacı olan tüm öğrencilerimize yıl boyunca yardımlarımız ihtiyaçları doğrultusunda kırtasiye, para yardımı, kıyafet yardımı ve diğer destek yardımlarımız da ayrıca devam etmektedir" diye konuştu.

Talas Kızlay2

Başkan Ünal Yüksel; yapılan desteklerin yıl içindeki toplam tutarının 1 milyon TL civarında olduğunu da sözlerine ekledi.

Kayseri'de Bir İlk! O Fuara Sayılı Günler Kaldı Kayseri'de Bir İlk! O Fuara Sayılı Günler Kaldı

Editör: Ülkü Şimşek