Show TV ekranlarında fırtınalar estiren popüler dizi Kızılcık Şerbeti’nin ünlü oyuncusu Müge Uzman hakkında çıkan haberler hayranlarını endişelendirdi.  Alev karakterine hayat veren oyuncu tükenmişlik sendromuna yakalandı. 

Kızılcık Şerbeti’nin Alev’i Tükendi: Lütfen Artık Uyanın!-1

Ekranların en sevilen dizileri arasında yer alan Kızılcık Şerbeti konusu ve oyuncu kadrosuyla büyük dikkat çekiyor. 
Sık sık sahneleri ve oyuncular hakkında ortaya çıkan skandallarla sosyal medyayı sallayan dizi de bu defa gündeme gelen olay çok konuşuldu. Dizide ekranlara damga vuran karakterlerden biri olan Alev’e hayat veren Müjde Uzman tükenmişlik sendromu yaşadığını ve girdiği her işte zorbalığa uğradığını açıkladı. 

‘Bu Bir Ajitasyon Paylaşımı değil’

sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla hayranlarına içini döken ünlü oyuncu hastanede çekilen bir fotoğrafını paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

"Çok düşündüm şu görselle alakalı, ama paylaşacağım. (Dünden bunlar bu arada) Çünkü. Bu bir ajitasyon paylaşımı değil öncelikle. Bu bir, 'Lütfen artık uyanın, empati yapın, sorumluluk alın, hareketlerinizin sonuçları herkesi etkiliyor, tembelliği, kolaycılığı, hak yemeyi bırakın, düşünün, öğrenin, elinizi taşın altına koyun, yapın artık!' adlı serbest çağrışım paylaşımı"

Kızılcık Şerbeti’nin Alev’i Tükendi: Lütfen Artık Uyanın!-2

‘En Büyük Sebep de Mesleğim’

Rahatsızlıklarından bahseden ünlü oyuncu sözlerine devam ederek şunları söyledi;

Çöp Toplayıcısıydı Şarkıcı Olmaya Kalktı! Klibi Beğenmeyince Olanlar Oldu! Çöp Toplayıcısıydı Şarkıcı Olmaya Kalktı! Klibi Beğenmeyince Olanlar Oldu!

“İşin kötüsü kimse inanmıyor. Herkesin bir teorisi var olmam gereken kişiyle ve sıkıntılarımla alakalı, en büyük sebep de mesleğim! Hayatım çok kolay, ışıltılı pırıltılı (ne demekse), para ve lüks içinde falan olmalıymış kesin. Huhu. Var olmak için önce, akıllı, çalışkan, genele uymayan huyları ve hobileri olan bir kadınsan, üstelik hem kadın hem de oyuncu olduğundan, belli ki tüm hayatın boyunca herkesi tek tek aptal olmadığına inandırman gerekiyor. Evden çıkıp eve dönene kadar güzellik, kilo, iş konuları. Her gün... Sahi kimin işi bu kadar konuşuluyor? Ben başka şeyler konuşamayacak mıyım hiç?” 

Kızılcık Şerbeti’nin Alev’i Tükendi: Lütfen Artık Uyanın!-3‘Kendi Kendinize mi Ayakta Durabildiğinizi Sanıyorsunuz’

Rahatsızlıklarını tek tek anlatan Uzman acıkmasını, “Sağlık sorunlarına da inanmıyorlar, ayrıca mesela spor yapmak istemem de saçmaymış, çünkü 'kilo almıyorsun ki, ne gerek var'mış... Anlatmaya çalışıyorsun, ama diyorsun iskeleti, kasları kim taşıyacak? Yer çekimi sürekli aşağı çekerken, kendi kendinize mi ayakta durabildiğinizi sanıyorsunuz? Yazık değil mi bedenimize? Neyse. Dünyanın en boş, en işe yaramayan cümlesi 'halledersin yaparsın, aslan kaplansın' minvalindeki cümleler. Bir şey söylemeyin daha iyi. O an tek istediğimiz birinin sadece yanımızda durması. Çoğu zaman bunu bile istemiyorum" diyerek noktaladı. 

Kaynak: Haber Merkezi