Sivas’ın Şarkışla ilçesinde Yukarı Mahalle'de yaşanan olayda, 15’e yakın sokak köpeği, okuldan evine dönmekte olan 14 yaşındaki İrem Gölbaşı’na saldırdı. Köpekler tarafından saldırılan genç kız yerlerde sürüklendi. O anları annesi ve kendisini eve bırakan servis şoförü, güvenlik kameralarından izledikten sonra farkedip genç kızı kurtardı.
Genç kız saldırıyı ufak sıyrıklarla atlatırken, babası Yaşar Gölbaşı, kendisine ait ruhsatlı yivsiz av tüfeğini alıp, evinin çevresini saran köpekleri uzaklaştırmak için havya ateş açtı.  Bunun üzerine sokak köpekleri, Yaşar Gölbaşı’na saldırdı.  Kendisine doğru koşan köpeklerin üzerine gelişigüzel ateş açan Gölbaşı, 4 köpeğin telef olmasına sebep oldu. 
Polis ekiplerinin olay yerine gelmesi sonrası Yaşar Gölbaşı, gözaltına alındı. İfadesinin alınmasının ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

4 Köpek Telef Oldu!
Başıboş sokak köpeklerinin tehlike saçtığını belirten Gölbaşı, “Ben 20 gün önce artan köpek saldırılarına karşı tedbir alınması için ilgili kurumlara başvurdum. Tarlada pancar sürerken kızıma saldırdıkları haberini aldım. Eve dönüp köpekleri uzaklaştırmak için havaya ateş açtım. Bana saldırdıklarında üzerlerine doğru gelişigüzel ateş açtım. Bu sırada 4’ü vurularak telef oldu. Kızım canını kurtardı ancak burada bir can kaybı yaşanmaması için tedbir alınmasını istiyoruz” diye konuştu.

Sivas'ta Kendisine Saldıran Sokak Köpeklerini Telef Etti! (2)

O Anları Anlattı!
15 sokak köpeğinin kendisine saldırdığını anlatan İrem Gölbaşı ise, “Okuldan dönüyordum. Eve dönerken servisten indim. Yolla ev arasında çok sayıda köpek bana saldırdı. Servisimizin sürücüsü ve annem koşarak beni kurtardı. Çok korktum” dedi.

Kayseri’de Resmen Ödül Festivali Yapıldı! Kayseri’de Resmen Ödül Festivali Yapıldı!

Gölbaşı ailesi, kendilerinin de köpek beslediklerini, hayvansever bir aile olduklarını ancak başıboş köpeklerin tehdidi altında olduklarını belirtti. Köpeklerin saldırı anı, Gölbaşı ailesinin çiftliğindeki güvenlik kameralarıyla anbean kaydedildi.

Sivas'ta Kendisine Saldıran Sokak Köpeklerini Telef Etti! (2)

Kaynak: İHA