Kocasinan Belediyesi çocuklar geri dönüşüm ve sıfır atık bilinciyle büyüyor projesi kapsamında Şehit Üsteğmen Ümit Bekem İlkokulu’nda seminer düzenledi.

Şehit Ailesi O Kişilere Sahip Çıktı Şehit Ailesi O Kişilere Sahip Çıktı

Kocasinan Belediyesi tarafından geri dönüşüm ve sıfır atık konusunda bilinçlenmeyi ve çevre konusunda daha duyarlı olmayı sağlamak amacıyla öğrencilere eğitim seminerleri düzenlendi.

Yeni dönemde de çevre belediyeciliğini ön planda tutan projeler hazırlayan Kocasinan Belediye Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar, çevreyi korumak ve atıkları ekonomiye yeniden kazandırabilmek için öğrencileri bilinçlendirmeye çalıştıklarını söyledi.

Çevre dostu belediyecilik anlayışıyla projeler ve hizmetler ortaya koyduklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar,  “Çevre bilincini çocuklara küçük yaşta aşılayarak geri dönüştürülebilir; cam, plastik, metal ve kâğıt gibi değerli atıkların ekonomiye nasıl geri kazandırılmasını sağlıyoruz.

Doğal kaynakların israf edildiği takdirde bir gün tükeneceği göz önünde bulundurulduğunda geri dönüşümün ve Sıfır Atık Projesi’nin önemini daha net biçimde anlatıyoruz. İşte bu gerçeği çocuklarımıza, çocuklarımız vasıtasıyla da anne ve babalarına aktararak yarınları kazanmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.
Kocasinan Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından organize edilen eğitim seminerleri kapsamında Uğurevler Mahallesi’ndeki Şehit Üsteğmen Ümit Bekem İlkokulu’nda gerçekleştirildi.

Çevre Mühendisi Ahmet Usta ile Onur Özden tarafından geri dönüşümün önemi konusunda verilen eğitimi öğrenciler ilgiyle izledi. Ambalaj atıklarının toplanarak ekonomiye tekrar kazandırılması yönünde konuları slayt eşliğinde öğrencilere anlatıldı.

Eğitimciler çocuklara daha sağlıklı ve daha yaşanabilir bir çevre için uyulması gerekenler konusunda faydalı bilgiler verdi.
 

Editör: Ahmet Bolat