Kocasinan Belediye Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri’yi daha da güzelleştireceklerini ve şehrin kültürüne uygun Hacı Mustafa Tarman Kültür Merkezi ve Kafe Sinan Arabidin tesisini faaliyete geçireceklerini söyledi.

Ahmet Çolakbayrakdar Erkilet (4)

Kayseri’nin sosyal yaşamına renk katan yeni ve farklı projeleri hayata geçirdiklerini belirten Ahmet Çolakbayrakdar, içerisinde biyolojik göletin de bulunduğu yeni bir sosyal yaşam alanı ile Erkilet Kafe Sinan Arabidin Projesi’nin şehrin görünen yüzü olacağını vurguladı.

Ahmet Çolakbayrakdar Erkilet (1)

Kayserililer Dikkat! Eczanelerin Açılış-Kapanış Saati Değişti Kayserililer Dikkat! Eczanelerin Açılış-Kapanış Saati Değişti

Kocasinan’ın çehresini değiştiren projelere imza attıklarına dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, “En önemli işlerimizin başında, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak geliyor. Özellikle şehrin yaşam kültürüne uygun yeni sosyal alanlar planlıyoruz. Kadim Erkilet’e Kafe Sinan Arabidin Projesiyle mahallemizin doğal yapısına uygun olarak tesis inşa edilecek ve çalışmamız tüm Türkiye’ye örnek olacak.

Ahmet Çolakbayrakdar Erkilet (2)

Erkilet, tarihle iç içe doğal dokusu korunarak cazibe merkezi olacak.  Hacı Mustafa Tarman Kültür Merkezi’ni, yeni yüzüyle büyük bir yaşam alanına dönüştüreceğiz. Kayseri’de biyolojik göletin içinde yer aldığı Kafe Sinan İstasyon’un ardından Erkilet’e de biyolojik göletin bulunduğu Hacı Mustafa Tarman Kültür Merkezi’ni kazandıracağız.

Gençler başta olmak üzere 7’den 70’e herkesin ilgisini çekeceği ve farklı konsept çalışmaların yer alacağı kütüphanenin yeni bir cazibe merkezi olacak. Kayseri’nin doğal, tarihi ve kültürel değerlerine de sahip çıkmış oluyoruz ve bu anlamda farklı hizmetler sunacağız. Bu doğrultuda yaptığımız çalışmalar, geçmişimizi geleceğe taşıma noktasında önemli bir yer tutmaktadır” ifadelerini kullandı.

Editör: Ahmet Bolat