Kocasinan Belediyesi Temizlik İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin araçları bir yılda 122 bin kilometre yol aldı.

Belediyeye ait Temizlik ekipleri Kocasinan ilçesinde cadde, sokak ve kaldırımların yanı sıra boş arazilerin de temizliğini yapıyor. 2023 verilerine göre, Kocasinan Belediyesi temizlik araçlarının çalışmaları sırasında yol aldığı kilometrenin dünyanın çevresinin üç kez turlamış kadar olduğu ortaya çıktı.

 Kocasinan Belediye Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar, “Geçen yılın verilerine baktığımızda sadece Temizlik İşleri Müdürlüğümüzün araçlarının vatandaşa hizmet ederken yaptığı kilometrenin dünyayı 3 kez turlamaya denk geldiğini öğrenince kendi bünyemiz için de yeni bir rekor daha kırdığımızı fark ettik.” dedi.
Kocasinan Belediyesi Temizlik İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün 60 temizlik personeli ve 12 modern temizlik aracından oluşan ekibiyle çalışmalarına devam ediyor. Ekipler sadece cadde, sokak ve kaldırımların temizliği ile kalmayıp, boş arazilerdeki hafriyatları da temizleyerek mahalleleri güzel bir görünüme kavuşturuyor.

Kocasinan Belediye Temizlik (3)

Yaz aylarında çöplerin çevreye zehirli gaz ve koku yaymaması için çöp konteynırlarını da özel yıkama aracı ile temizleyen ekipler, vatandaşların sağlığını tehlikeye sokabilecek her türlü durumun önlenmesine yönelik tedbirler de alıyor.

Oranlar Açıklandı! Kayseri’de Bakın Kaç Kişi Varmış! Oranlar Açıklandı! Kayseri’de Bakın Kaç Kişi Varmış!

Kocasinan Belediye Temizlik (2)

2023 yılı genel verilerine bakıldığında sadece Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün hizmet kapsamında dünyayı 3 kez turlayacak kadar kilometre yapması, Kocasinan Belediyesi’nin yeni bir rekor daha kırdığını ortaya çıkarmış oldu.

Dünyanın çevresi yaklaşık 40.075.01 km iken, Kocasinan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü araçları geçen yıl verilerine göre toplam 122.060.86 kilometre yaparak hizmet rekorunu da tescillemiş oldu.

 

Editör: Ahmet Bolat