Kahramanmaraş'ta yaşanan olayda iki katlı metruk bir bina yıkıldı. Enkazda arama çalışmaları başlatıldı.

Korku Dolu Anlar! İki Katlı Bina Yıkıldı!

Göçük Altında Birinin Olma İhtimali Karşı Arama Yapıldı

Olay, Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesi Şehit Evliya Mahallesi'nde meydana geldi. Kullanılmadığı öğrenilen iki katlı müstakil ev aniden çöktü. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ve AFAD ekipleri sevk edildi. Ekipler, göçük altında biri olma ihtimaline karşı arama çalışmalarına başladı.

Korku Dolu Anlar! İki Katlı Bina Yıkıldı!

Göçük altında biri olma ihtimaline karşı arama çalışması başlatan ekipler, 6 Şubat depremlerinde ağır hasar alan ve bu nedenle kullanılmayan binada herhangi bir can ve mal kaybının olmadığını tespit etti.

'Aynı Deprem Gibi, Onu Hissettirdi'

Kayseri'de Bayram Öncesi Zabıta Ekipleri Fahiş Fiyat Denetimi Yaptı! Kayseri'de Bayram Öncesi Zabıta Ekipleri Fahiş Fiyat Denetimi Yaptı!

Kahramanmaraş'ta iki katlı terk edilmiş binanın çökmesinin ardından vatandaşlar yaşadıkları korku dolu anları anlattı.

Yıkılan terk edilmiş binanın hemen yanındaki evde ikamet eden Ali Bozilki, 6 Şubat depremlerinde yaşanan hissi hatırlatarak, "Buranın yıkılma anında ben evdeydim, gürültü evi titretti. O esnada çocuklar orada oyun oynuyordu, geldik hepsini tek tek kontrol ettik. Şu an için enkazın altında kalan yok. Her ihtimale karşı 112'yi ben aradım. Aynı deprem gibi, onu hissettirdi" ifadelerini kullandı.

Korku Dolu Anlar! İki Katlı Bina Yıkıldı!

'Biz Neye Uğradığımızı Bilemedik'

Mahalle sakini Mustafa Değirmenci ise, "Biz oturuyorduk, çay içiyorduk, bir gürültü geldi. Ondan sonra biz deprem oluyor dedik çıktık, dumanın içinde kaldık. Biz neye uğradığımızı bilemedik" dedi.

Kaynak: İHA