Olay, Adana’da Halil Yatsı Apartmanı’nda meydana geldi. İddiaya göre, geçen ay bölgede hırsızlık girişiminin olması üzerine polis ekipleri sokakta bulunan Halil Yatsı Kaya apartmanına gelip yönetici Mahmut Gümüş'ten (40) güvenlik kamerası görüntülerini talep etti. Kamera görüntülerini inceleyen ekipler hırsızın aynı apartmanda oturan özel güvenlik personeli Selami C. olduğunu belirledi. Gözaltına alınan Selami C., daha sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Apartmana gelen Selami C., bunun üzerine apartman yöneticisine ‘Neden güvenlik kamerası görüntülerini polise verdin' diyerek sinirlendi. Geçen 17 Nisan Çarşamba günü akşam 20.30 sıralarında ise apartmandan çöp atmak için evinden dışarı çıkan Mahmut Gümüş ile Selami C. tekrar karşılaşıp tartışmaya başladı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle çantasından bıçağı çıkartan Selami C., Gümüş'ü sırtının 9 yerinden bıçakladı. Gümüş, kanlar içerisinde yere yığılırken Selami C. ise kaçarak olay yerinden uzaklaştı. Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye gelen sağlık ekipleri Mahmut Gümüş'ü Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne tedavi edilmek üzere kaldırdı.

Kazadan Yaralı Kaçtı, Sağlık Ekipleri Kovaladı! Kazadan Yaralı Kaçtı, Sağlık Ekipleri Kovaladı!

Polis ekipleri ise kaçan Selami C.'yi yakaladı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Selami C., çıkartıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

5 gün yoğun bakımda tedavi gören Mahmut Gümüş ise dün yataklı servise alındı ancak durumunun ciddiyetini koruduğu tespit edildi.

Mahmut Gümüş'ün annesi Perişan Gümüş (77), “Oğlum kanı içine aktı. Onun da kanı içine aksın. Benim oğlum ölümden döndü. Durumu halen kritik. Polis güvenlik kamerası istedi diye insana bu yapılmaz. Evladımın yeni bebeği dünyaya gelmişti. Az kalsın babasız büyüyeceklerdi. O şahsın en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Mahmut Gümüş ise “Polisler yönetici olduğumdan dolayı kamerayı kayıtlarını istedi. Bunun üzerine Selami C. bana kin güdüp 9 yerimden bıçakladı. Yoğun bakımda yatıp ölümden döndüm” diye konuştu.

Kaynak: İHA