Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), mevcut EFT, havale ve FAST sistemlerine ek olarak mobil uygulamalar üzerinden erişilebilecek yeni bir işlem menüsü sundu. Sunulan yeni uygulamayla FAST entegrasyonunu da içeren talep ödeme katmanı hizmetlerini devreye soktu. Bundan sonra IBAN ile EFT ve havale işlemlerine alternatif bir seçenek olarak kullanıma sunuluyor.

Kredi Kartı 3

Yapılan bu yenilikle, bireysel ödemeler için talep ödeme katmanı hizmeti olarak başlatıldı ve alacaklılara ödeme işlemlerini başlatma yetkisi verildi. Böylece, bir kişi başka bir kişiye anında ödeme isteği gönderebiliyor. Bu sayede finansal ilişkilerinizi daha etkin bir şekilde yönetebilecek ve havale işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirebileceksiniz.

Bu uygulama FAST sistemi ile 7/24 hizmet vererek, kullanıcılara güvenli ve anında para transferi sunuyor.

Kayseri Kurban Pazarında Kendini Asan Adamın Açıklaması Yürekleri Dağladı! Kayseri Kurban Pazarında Kendini Asan Adamın Açıklaması Yürekleri Dağladı!

Kredi Kartı 2

Bu Hataları Yapanların Kartlarını ATM Yutacak!

ATM’lere yeni güncellemelerle birlikte kart yutma durumları da belirginleşti. Buna göre aşağıda belirtilenlerden birini yaptığınız sürece ATM kartınızı yutabilir;

1-Kartınız son kullanım tarihinin geçmesi

2- Şifrenizi 3 defa yanlış girmeniz

3-Kart için kayıp ve çalıntı başvurusu bulunması

4-Borç nedeniyle kartın banka tarafından iptal edilmesi

5- ATM’de arıza meydana gelmesi

Kaynak: Haber Merkezi