Muş’ta yaşanan olayda bir kişi toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket ederek okula uzak mahallelerde yaşayan öğrencilerin derslerden geri kalmamaları için ücretsiz servis hizmeti sağladı. 

Muş’un Hasköy ilçesinde yaşayan 7 çocuk babası Şahin Aksin, okuldan uzak mahallelerde yaşayan öğrencilere destek olmak amacıyla toplumsal farkındalık oluşturacak örnek bir davranışa imza attı.

‘Kendi Çocuklarım Gibi Gördüğüm İçin Bu İşe Giriştim’

Şahin Aksin kredi çekip aldığı araçla, okula evleri uzak olan mahallelerdeki öğrencilere ücretsiz servis imkânı sağlamaya başladı.

Krediyle Aldı, Ücretsiz Okul Servisine Dönüştürdü

 Aksin, ulaşımına destek olduğu öğrencilerin kendi çocukları gibi olduğunu belirterek, “7 tane çocuğum var. İki erkek, beş tane kız çocuğum var. Zaten kız çocuklarıma bakarak, öbür çocukları da kendi çocuklarım gibi gördüğüm için bu işe giriştim. Mahallede okul, servis ve Ana yol üzerinde geçit yok. Okul açıldığından beri ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini ücretsiz olarak kendi servis aracımla okullara götürüyorum. Okullarından tekrar evlerine götürerek ailelerine teslim ediyorum. Kimseden ücret talep etmiyorum. Sadece bir hayır için yapıyorum bunu. Benim öğretmen oğlum var, bu sene atandı. İmkân olmadığı için de onun adına kredi çektik bu arabayı almak için. Kredi parasıyla bu arabayı aldık işte. Çocukları; sokak köpeklerinden korumak için her sabah servisle okula bırakıyorum. Allah'a çok şükür çocuklar da memnun, biz de memnunuz. Onun için elimizden geleni her zaman da yapmaya hazırız. Yapıyoruz da zaten. İmkânımız olmadığı için bu kadarını yaptık, yapabiliyoruz. İnşallah daha ilerisinde daha güzel bir şeyler yapmaya çalışırız” diye konuştu.

Bakan Dönmez Enerjide üretim kadar yerlileştirmeye de önem veriyoruz Bakan Dönmez Enerjide üretim kadar yerlileştirmeye de önem veriyoruz

Mavi Kırmızı Minimalist Haber Instagram Gönderisi (2)

‘Servisimin Adını da Çiçek Abbas Koydum’

"Çiçek Abbas Servisi" adını verdiği aracı ile binlerce öğrencinin güvenli şekilde okuluna ulaşmasını sağlayan Aksin,  “Bildiğiniz, gördüğünüz gibi zaten kış memleketi. Havalar genelde soğuk, bazen 2-3 metre kar yağar. Soğukta, o karda çocukların zaten yürümesi zor. Bir de üstüne de köpekler, kurtlar var zaten. Onun için bu servislere başvurduk. Servisimin adını da Çiçek Abbas koydum. Gelirim, bu küçük marketim var, Bir de iki tane çalışan çocuğum var, kız çocuğu. Kendi çocuğumun rızkını alıp bütün çocuklara veriyorum. Onlar da benim çocuklarım olduğu için hepsini eşit görüyorum. Yüze yakın öğrenci götürüyorum, mahalleden başlıyorum. 6 okula 100’e yakın çocuk götürüyorum. Tekrar okuldan da alıp evlerine bırakıyorum” ifadelerini kullandı.

Mavi Kırmızı Minimalist Haber Instagram Gönderisi (1)

‘Okulumuza Zamanında Yetişmemizi Sağlıyor’

Aksin’in sağladığı servis imkânından faydalanarak okuluna giden Kadir Öztürk, Şahin Aksin’in birçok öğrencinin umudu olduğunu belirtti.

Öztürk, “Şahin abimiz bu günde bizi yolda bırakmayarak okulumuza ulaştırdı. Kendi imkânları ile her gün bizi okulumuza ulaştırıyor. Allah razı olsun. Allah başımızdan eksik etmesin. Kış mevsiminin soğuklarında ve sokak hayvanlarından bizi kurtarıyor. Okulumuza zamanında yetişmemizi sağlıyor” diye konuştu.

Kaynak: İHA