Türkiye'nin 11'nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yeniden siyasete döneceği haberi kulislere bomba gibi düştü. Uzun bir dönem Kayseri milletvekilliği yapan ve 11. Cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül'ün siyasete parti başkanı olarak döneceği iddia edildi.

Uzun bir süredir sessizliğini koruyan ve Cumhurbaşkanlığı sonrası her seçim döneminde siyasete döneceği konuşulan Abdullah Gül ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. 1991-2007 yıllarında beş dönem Kayseri Milletvekiliği yapan ve AK Parti'nin kurucularından olan Abdullah Gül'ün yeniden siyasete döneceği iddia edildi.

Türkiye'nin 11'nci Cumhurbaşkanı olan ve siyasi kariyerinde pek çok önemli göreve gelen Abdullah Gül hakkında TV100 yazarı Barış Yarkadaş, önemli bir iddiada bulundu.

Erdoğan Sonrası Gül Formulü

MHP’li Başkan’dan Çok Konuşulacak Fotoğraf: Dizinin Dibindeyim MHP’li Başkan’dan Çok Konuşulacak Fotoğraf: Dizinin Dibindeyim

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yeniden siyasete döneceği ile ilgili iddialarda bulunan Barış Yarkadaş, "11. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Kurucusu Abdullah Gül'ün  yakın çevresi, DEVA, Gelecek ve Saadet Partisi'nin tek çatı altında birleşmesi ve partinin başına da Gül'ün geçmesi için kulis yapıyor. Gül ve çevresi Erdoğan sonrası için pozisyon alıyor. Gül'ün de yeni parti ve siyasete sıcak baktığı konuşuluyor" açıklamasında bulundu.

Kaynak: HABER MERKEZİ