Kayseri’nin Melikgazi ilçesi Osmanlı Mahallesi Reisoğlu Caddesi üzerinde meydana gelen bıçaklı kavgada hayatını boğazından bıçaklanarak hayatını kaybeden Sedat D.'nni Katil zanlısı Resul. İ.'nin yargılanmasına başlandı.
Kayseri Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Davanın ilk duruşmasına tutuklu sanık Resul İ. olayda ağır tahrik olduğunu ve bıçaklama olayı olmadan önce 15 kişilk bir gurup tarafından sopalarla dövüldüğünü iddia etti. Sanık ayrıca cebindeki bıçak ve cep telefonunun arbede sırasında düştüğünü Sedat D.'yi kendisinin bıçaklamadığını iddia etti.

Polis Şüphelendi! Evinden Bakın Neler Çıktı! Polis Şüphelendi! Evinden Bakın Neler Çıktı!

Cinayet Osmanlı Mah.
Kız Kardeş Salonu Karıştı
Duruşma başladığında seyirci koltuklarında oturan Sedat D.'nin kız kardeşi İkbal.L. Avukatın mahkeme başkanından izin almasıyla salona girediği sırada sanığın yanından geçerken kardeşinin katil zanlısı Resul İ.'ye tokat atarak hakaret etti. Duruşmanın başında mahkeme salonu karışırken tutuklu sanık polis ve Jandarma tarafından korumaya alındı.
Tokat Attı Şeriat İstedi!
Kardeşini bıçakla boğazından yaralayan Resul İ.'yi mahkeme salonunda gören abla İmran L. dava devam ederken sanığa tokat atarak "şeriat istiyoruz. şeriat neyi emrediyorsa onu uygulayın" diyerek mahkeme salonunu birbirine kattı. Abla duruşmanın başında mahkeme salonundan dışarı çıkarıldı.

Cocuklarin Kavgasi Nedeniyle Iki (4)
Sanık Yalan Söylüyor
Kavga sırasında sanık ile tartışan Vedat D. mahkemedeki savunmasında: Aramızdaki tartışma bittikten sonra Resul İ. evine gitmek üzere ayrıldı. Bizde dönüp evimize gideçektik Bize arkadan saldırarak önece kardeşim Ramazan'ı sırtından sonra da ağabeyim Sedat'ı boğazından bıuçakladı. Daha sonrada yerde kanlar içinde yatan Sedat ağabeyimin karnına ikinci bıçağı sapladı." dedi.
Sanığın İddiaları Rapor ile Çürütüldü
Bıçaklı kavgada sırtından aldığı bıçak darbesiyle ağır yaralanan Ramazan D. kardeşi Vedat'ın ifadesi doğruladı. Sanıktan şikayetçi olduğunu belirtti. Savunma avukatı sanığın 15 kişi tarafındandövüldüm iddialarına karşılık adli tıp raporunu sundu. Raporda sanığın olaydan sonra sadece sol dizinde 4 cm kesik olduğu yazıyor.

Cocuklarin Kavgasi Nedeniyle Iki (2)

Anne mahkemeki ifadesinde sanığın yalan söylediğini olayın anlattığı şekilde olmadığını söyledi. Sanığın ifadelerini kabul etmediğini ifade etti. Anne Makbule D. ayrıca mahkeme devam ederken sanık R.İ. hakkında sürekli konuştuğu ve mahkeme düzenini bozduğu gerekçesiyle salon dışına alındı. Makbule D. salon dışına çıkarken mahkeme salonu bir kez daha karıştı. Güvenlik güçleri sanığı koruma altına aldı. Hereksin yerine oturmasıyla dava yeniden başladı. 
Cinayet Olayı Nasıl Oldu
 Eskişehirbağları Osmanlı mahallesinde iki liseli arasında başlayan kavga büyüdü ve Daşdemir kardeşler ve Katil zanlısının Resul İ.'nin katıldığı bir kavgaya dönüştü. Vedat, Ramazan ve Sedat D. kardeşler Resul İ. ile fiziksel şiddete dayalı kavga etti. Kavga büyüdü ve Sedat D. boğazından kardeşi Ramazan D. sırtından bıçaklandı. 

C O C U K L A R I N K A V G A S I N E D E N I Y L E I K I K A R D E S T 30044
Olayın Tanığı Sanığı Suçladı
Kardeşler kendilerini bıçaklayanın Resul İ. olduğunu söyledi. Sedat D.'nin hayatını kaybettiği ve Ramazan D.'nin ağır yaralandığı olayda Resul İ. katil zanlısı olarak tutuklandı. Mahkemede olayın başlangıcında yer alan liseli H.Y. tanık olarak dinlendi. Olayı anlatan liseli genç Resulş İ.'nin bıçak sapı kafasına vurarak kendisini tehdit ettiğini ve Sedat D.Yi bıçaklayarak ölümüne sebeb olduğuna tanıklık ettiğini söyledi.
Cinayet olayında tarafları ve tanıkları dinleyen mahkeme başkanı eksik ve diğer tanıklarında dinlenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Editör: Ahmet Bolat