Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Ali İhsan Alçı Bulvarı’nın Erkilet Bulvarına kesintisiz bağlantı sağlayacak olan yol çalışması, Kent Park Projesi ve Kocasinan'a yakışır yeni çevresi çalışmasıyla Mithatpaşa Mahallesinin yeni cazibe merkezi olacağını söyledi.

Devlet Bahçeli, Pınarbaşı İçin Son Sözünü Söyledi! Devlet Bahçeli, Pınarbaşı İçin Son Sözünü Söyledi!

Mahalleye yapılan çalışmaların bölgenin değerini artırdığını vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar; "Her bir mahallemizin kendi içerisinde karşılanması gereken ihtiyaçları var. İhtiyaçları tespit ettik ve bu tespitler neticesinde çözüm üreterek mahalleleri Yeni Kocasinan’a hazırlıyoruz.

Kocasinan Kent Park Projesi (2)

Mithatpaşa Mahallesinin Bekir Yıldız Bulvarı’na yakın olan tarafında çocuklar için oyun ve park alanlarına ihtiyaç vardı. Mahalleye yeni bir park ve yeşil alan kazandırdık. İnşallah mahalleye 120 bin metrekare alanda kurulacak olan yeni bir kent parkı inşa edeceğiz.

Hedefimiz, gelişim odaklı değer üreten bir Kocasinan ilçesi olacaktır. Bu değer bölgeyi ciddi manada güzelleştirecektir. 7’den 70’e herkesin faydalanacağı bir değer üretecek parklar zinciri kazandıracağız. Çevre Belediyeciliği içinde yüzlerce projeyi hayata geçiriyoruz.

Kocasinan Kent Park Projesi (1)

Ayrıca Mithatpaşa Mahallesi Kocasinan ilçesinde nüfusu en fazla artan ve imar hareketinin en fazla olduğu mahallerden bir tanesidir.” ifadelerini kullandı.
Başkan Çolakbayrakdar, çalışmalar tamamlandığında mahallenin çehresi tamamen değişeceğini ve cazibe merkezi haline geleceğini vurguladı.