Makine Mühendisleri Odası (MMO) Kayseri Şubesi için seçim heyecanı başladı. Pazar günü gerçekleşecek olan seçimli genel kurulu için geri sayım başladı. 

Ne Olmuştu?

Daha önce yaptığı toplantıda basına açıklama yapan MMO Kayseri Şube Başkanı Süleyman Varol gelecek planlarından bahsetmişti. Yeniden başkanlığa aday olan Süleyman Varol en önemli konulardan biri olan deprem sorunlarına değinmiş ve deprem raporu oluşturulduğunu kamuoyuna duyurmuştu. Süleyman Varol Teknoloji ve bilim alanında da çok fazla projeye yer vereceğinin altını çizmişti. Adaylığını basına açıklayan MMO Kayseri Başkanı Süleyman Varol, seçime hazırlık yaptığını da duyurmuştu.

“3 bin 500’ü Aşkın Üyesiyle Büyük Bir Ailedir”

Hafta sonunda gerçekleşecek olan seçimli genel kurulu için az bir zaman kaldı adaylığını açıklayan Makina Mühendisleri Odası (MMO) Kayseri mevcut Şube Başkanı Süleyman Varol seçim hakkında konuştu.

MHP’li İsmail Özdemir Ateş Püskürdü! MHP’li İsmail Özdemir Ateş Püskürdü!

Varol, “Şubemizin 17-18 Şubat 2024 tarihinde yapılacak olan 17.Olağan Genel Kurulu ve Seçimini sizler aracılığıyla kamuoyuna duyurmak istedik. Bugün TMMOB’un en büyük odası haline gelen makina mühendisleri odası, ülke ve toplum yararı doğrultusunda mesleki olarak birçok etkinlik düzenlemektedir. Şube olarak bizler, bir yandan ülke ve kent sorunlarına müdahil olmaya çalışıyor, bir taraftan üyelerimize yönelik eğitim, belgelendirme ve her türlü destek çalışmalarını düzenliyor diğer taraftan da kamusal hizmet ve kamusal denetim çalışmaları yapıyoruz.

Makina Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi, Kırşehir, Sivas, Nevşehir, Erzincan ve Yozgat temsilciliklerimiz dahil olmak üzere 3 bin 500’ü aşkın üyesiyle büyük bir ailedir. Bünyemize ait olan AKM merkezimizde asansörlerin periyodik kontrolleri yapılmaktadır. Şu an itibari ile 43 ilçe ile protokolümüz vardır. Protokollerimizi genişletmek, daha fazla vatandaşımıza yardımcı olabilmek adına çalışmalarımız devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

MMO Kayseri Şubesi, 17. Olağan Genel Kurulu ve seçimi, 17-18 Şubat'ta yapılacak. Cumartesi günü genel kurul düzenlenecek ve pazar günü de şube üyeleri sandık başına gidecek.

Muhabir: Merve Erol