Şu sıralar sanatçıların siyasetçilere şarkı bestelemesi revaçta yer alırken bir hamlede ünlü şarkıcı Sinan Akçıl'dan gelmişti.

Sinan Akçıl Murat Kuruma Şarkı Bestelemişti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan ve başkanlığı Ekrem İmamoğlu'na kaptıran Murat Kurum'a daha önce arabesk müziğinin usta sanatçısı Orhan Gencebay sahnede eşlik etmiş ve aynı zamanda şarkı besteleyerek kendisine hediye etmişti.Siyaset ve sanatı bağdaştırarak bu denli çıkışların doğru olmadığına yönelik birçok kesimden yorum ve eleştiri yağarken eleştiri yapan isimlerin arasında ünlü gazeteci Uğur Dündar da yer almıştı.

Murat Kurum'a şarkı besteleyenler furyasına şarkıcı Sinan Akçıl da katıldı. Cumhur İttifakı İBB Başkan adayı Murat Kurum için seçim şarkısı besteleyen Akçıl'ın siyasete dair yorumları son zamanlarda gündemden düşmemeye başladı. Ünlü şarkıcı siyaset yorumlarına bir yenisini daha ekledi.

Metin Akpınar'dan Sonra Uğur Dündar’a da Babalık Davası! Metin Akpınar'dan Sonra Uğur Dündar’a da Babalık Davası!

'Seçimler Savaş Değil'

31 Mart yerel seçimlerde Murat Kurum'dan desteğini esirgemeyen Sinan Akçıl yine adından söz ettirmeyi başardı.

Akçıl daha önce şu sözlerle gündeme gelmişti;

"Bir arkadaşım diyor ki 'İstanbul gitti'. Sanki bir diğer partiye oy verenler Yunanistanlı. Hepimiz Türküz, Türkiye Cumhuriyeti için ve içinde yaşıyoruz. 4 buçuk yıl boyunca istikrar, huzur ve ülke menfaatleri için yaşamak tek dileğim sizin de öyle olsun. Seçimler savaş değil, sevindirmeyin Türkiye düşmanlarını"

'Girme Şu Vatan, Millet, Siyaset İşine' Diyorlar'

Sinan Akçıl yeni paylaşımında ise, "Çok ünlü arkadaşlarım arayıp, 'Türkiye'nin en büyük müzisyenlerinden birisin, girme şu vatan, millet, siyaset işine' diyorlar da alakayı çözemiyorum zaman biz ülkemizi korumadan müzik yapalım sadece. En sevmediğim kişi tarafı belli olmayan kişidir. Onun çıkarından veya planından korkarım ben. Vatanı çok sevdiğim ya da bunu belli ettiğim için ben zarar görmem merak etmesinler..." ifadelerini kullandı.

Bu haber de ilginizi çekebilir.

Kaynak: Haber Merkezi