Kayseri’de Kaymakam Veda Etti! Kayseri’de Kaymakam Veda Etti!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Elitaş, Ekonomi Gazetesi’ne dikkat çekecek açıklamalarda bulundu. Kayserili siyasetçi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önce CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile ardından MHP lideri Devlet Bahçeli ile olan görüşmelerini değerlendirdi. 
Siyasette yumuşama döneminin yankıları halen sürerken AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın CHP ve MHP ile peş peşe görüşmesi dikkat çekmişti. 
Alışkın Olmadığımız Bir Şeydi
Mustafa Elitaş, bu görüşmelerin ardından dikkat çekecek açıklamalarda bulundu. Elitaş, “CHP ile güzel görüşmeler oldu. O görüşmelerimizde not tutuldu. Niye not tutuldu? Onu bilmiyorum. Onlar tutuyor diye biz de not tuttuk. Satır satır da yazdık. Alışkın olmadığımız bir şeydi. Diplomatik işlerde not olur. Ben pek çok kez siyasi görüşmelere katıldım ama hiç not tutulmadı. Bu tür görüşmeler, bir uzlaşma varsa ya metne dökülür veya söylenen şeyler varsa orada bilgi paylaşılır; "Şöyle olsun biz böyle düşünüyoruz, öyle yapıyoruz" diye. Ama söylenen sözleri farklı noktaya doğru götürüp, farklı algılarla yapılması kurallara uygun bir iş değil” ifadelerini kullandı.

Mustafa Elitaş’tan İlginç Açıklamalar Onlar Tutuyor Diye Biz De Not Tuttuk (1)

“Dil Yarası Kolay Kolay Geçmez”
Kendisine Özgür Özel’in “Siyasetin konuşmadığı, el sıkışmadığı yerde, başka odaklar el ovuşturmaya başlıyor” sözleri hatırlatılan Elitaş, “Doğru, o söyleme ben de katılıyorum. Ben onu hep tarif ediyorum. Ne zaman ki; Türkiye iyi bir yolda, iyi bir adım attı, kötü niyetliler ortaya çıkıyor. Bu kötü niyetliler dışarıdaki sahiplerinin taşeronluğunu yapma yolunda hareket ederlerse, önce parlamentoyu itibarsızlaştırırlar. Parlamentoyu itibarsızlaştırırken de bunu siyasetçiler vasıtasıyla yaparlar.
El sıkışmayarak, yumruklarını birbirine göstererek, kaba kuvvetle ya da sadece kaba kuvvet, darp değil, dille de aşırı bir kaba kuvvet olabilir hareket edilirse sıkıntı olur. Biliyorsunuz, dil yarasının ağırlığı çok farklıdır. Öbür yara geçebilir ama dil yarası kolay kolay geçmez. Tedavisi zor olan, ilacı bulunmamış bir unsurdur” açıklamalarını yaptı.
 

Kaynak: Haber Merkezi