Adana'da müteahhit olan Abdullah Kapan, bir daireyi satın alan kişinin kendisini dolandırdığını iddia ederek mahkemeye başvurdu. Kapan, dairenin bir başkası tarafından satılmasını engellemek için duvar ördüğü sırada binanın girişine şu yazıyı astı: "Firma dışında yapılan alım satımlardan doğacak mağduriyetten müteahhit firma kesinlikle sorumlu değildir."

H.K. adındaki şahıs ise daireyi satın aldığını ancak müteahhitin evine girmesine izin vermediğini ve mahkemelik olduklarını belirtti. Kapan'ın ise H.K.'yi dolandırıcılıkla suçladığı, H.K.'nin ise bu iddiaları reddettiği öğrenildi.

Hju (1)

Bu Adam Dolandırıcılık Yapıyor!

Türkiye'de Dünyanın En Eski Memeli Hayvanı Görüldü! Türkiye'de Dünyanın En Eski Memeli Hayvanı Görüldü!

Müteahhit Abdullah Kapan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Benden daire alıp dolandıran şahıslar bu adamın tanıdıkları. Ben kendi paramın gittiğine yanmıyorum ama bu adam dolandırıcılık yapıyor. Biz zararımızı istiyoruz. 2 milyon lira benim zararım var. Ben dolandırıldığım için de binanın girişine bu yazıyı asmak zorunda kaldım" dedi.

H.K.'nin yeğeni Mete K. ise babası Hüseyin K.'yi amcasının dolandırdığını öne sürerek, "Benim babam 14 yıldır mahkum. Amcam ise babamın yasal varisi. Babam bir gün beni arayıp amcamın arazi satışı nedeniyle yatırması gereken parayı yatırmadığını söyledi. Osmaniye'deki araziden düşen parayı halen alamadık. Bizi de dolandırdı" ifadelerini kullandı.

H.K. ise bu suçlamaların gerçek dışı olduğunu savunarak, müteahhit Abdullah Kapan'ın evine girmesine engel olduğunu, iddiaların asılsız olduğunu ve yeğeniyle de mahkemelik olduklarını belirtti.

Kaynak: İHA