Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde AK Partili Belediye başkanları kampa girdi.

Kayserili isim AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş belediye başkanları ile siyasi tecrübelerini paylaştı. Kayseri’den de 9 belediye başkanı kampın 1. gününde Kızılcahamam’da idi. 30 Haziran’da başlayan kamp süreci 2 Haziran günü sona erdi.

AK Parti, bu süreçte 31 Mart seçimlerini değerlendirdi. İstişarelerde bulundu.

Ama bir şey dikkat çekti..

Bir diğer Kayserili isim Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sunum yaparak yapılacak yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Özhaseki, “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemiz, milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Burası çok önemli Bakan Özhaseki, geleceğe dönük çalışmalara devam edeceğiz mesajı verdi.

5 Saatte Ne Değişti?

Bakan Özhaseki’nin bu cümleleri kullandıktan tam 5 saat sonra apar topar istifasını verdi. Tıpkı bir zamanlar İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yaptığı gibi bunu da sosyal medya hesabından bir paylaşım ile açıkladı. Hatırlayın Süleyman Soylu’nun istifasını bu şekilde duyurması ne kadar dikkat çekmişti. Peki ne değişti 5 saatte?

‘Çalışacağız’ mesajının hemen ardından istifasını verdi.

Dikkat Çeken Başka Detay!

Dün Bakan Özhaseki’nin istifasını verdiği saatte oldukça manidar..

Kayserili Bakan, istifasını özellikle mi bu saate bıraktı bilmiyoruz. Fakat bir detay dikkat çekiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan atama kararlarının hemen öncesinde yaşanan istifa, akıllarda soru işareti bıraktı. Kayseri’nin Melikgazi Kaymakamı dahil bir çok idare amirinin ataması gerçekleşti. Bunun hemen öncesinde yapılan istifa, oldukça şaşırtıcı..

Kızılcahamam’daki kampın ardından geçen 5 saatte neler yaşandı, ne olup bitti? Merak ediyorum..