Kayseri Erciyes Kayak Merkezi'nde düzenlenen ödül törenine; Kayseri Milletvekili Dr. Murat Cahit Cıngı, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, FIM Temsilcisi Hamad Alsaif, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, Asbaşkan Ogün Baysan, Kayseri Erciyes A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Elcuman katıldı.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleşen İstikbal SNX Türkiye yarışını Norveç'ten Magnus Reiten birincilikle bitirirken, İkinci sırayı Amerika Birleşik Devletleri'nden Jesse Kirchmeyer alırken, üçüncü Avusturya'dan Elias Bacher oldu.

Şampiyon2

Snowboard'da Türkiye Şampiyonu Kayseri Snowboard'da Türkiye Şampiyonu Kayseri

Dereceye giren sporculara ise yarışmaların bitiminden sonra düzenlenen törenle ödülleri verildi.

Ödül töreninin ardından açıklamalarda bulunan Magnus Reiten, daha iyisini yapacağını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: "İlk motosikleti geçmek zordur her zaman. Bir fırsatını buldum ve geçtim. Bundan sonraki yarış daha zor olacak. Hazırlanarak daha iyisini yapmaya çalışacağım" diye konuştu.

İkinci sırada yer alan Jesse Kirchmeyer ise "İlk yarışta çok çekişmeli yarıştık. Az bir farkla kazandım. Ancak ikinci yarışta çok sıkıştırılınca geride kaldım. Sonraki yarışta daha iyi olacaktır" dedi.

Editör: Ülkü Şimşek