Kayseri milletvekilleri, DSİ Bölge Müdürü Rahmi Şahin ile yapılacak yatırımlar hakkında görüşme gerçekleştirdi. Toplantı sonrası detaylar ortaya çıkmaya başladı. 
Kayseri’nin Akkışla ilçesi içinde bulunan ve taşkın ve sel riski yüksek bölge için yapılan projenin ihale aşamasına geldiği bilgisi paylaşıldı. 

AK Parti Kayseri Milletvekili Bayar Özsoy, Akkışla ilçesi için yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi paylaştı. Gerçekleştirilen görüşmenin ardından yapılması planlanan projenin 30 Milyon TL değerinde olduğu öğrenildi.

Kayseri’de Kartal Kavşağı’na Alternatif Geliyor! Kayseri’de Kartal Kavşağı’na Alternatif Geliyor!

Akkışla Bayar Özsoy Dsi Murat Cahit Cıngı

Kayseri Milletvekili Bayar Özsoy, “Yaklaşık 30 Milyon TL proje tutarına sahip Kayseri-Akkışla İlçesi Akin ve Kululu Mahalleleri Taşkın Kontrolü İşi 03.08.2023 tarihinde ihale edilmiş olup, yer teslimi yapılarak işe başlanılmıştır” ifadelerini kullandı.

Akkışla Bayar Özsoy Dsi Murat Cahit Cıngı


2024 yılı sonunda tamamlanması planlanan proje için Bayar Özsoy, “Akin Mahallesi Köyiçi deresinde; 596 m dik duvarlı beton ağırlık taşkın kontrol kanalı, mevcut kanal tabanına 450 m’lik taban betonu, duvar üstlerine pano panel tel çit, 3 adet menfez ve Kululu Mahallesi Kuru derede 45 m istifli taş tahkimat işi yaptırılacaktır. 
İşin tamamlanması ile birlikte 2 mahallenin taşkın zararlarından korunması amaçlanmaktadır” açıklamasını yaptı.

Akkışla Bayar Özsoy Dsi Murat Cahit Cıngı

Kaynak: Özel Haber