Olay, 21 Haziran Cuma günü akşam saatlerinde Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde meydana geldi. CHP meclis üyesi Şerafettin Bahadır'ın arabası kimliği belirsiz kişiler tarafından durduruldu. Önce darbedilen Bahadır, daha sonra tabancayla ayağından vuruldu.

Tedavisi Devam Ediyor

İhbar üzerine olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Ağır yaralanan Bahadır, sağlık ekiplerince Pınarbaşı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. İlk tedavisi burada yapılan Bahadır, ardından Kayseri Şehir Hastanesi'ne sevk edildi. Bahadır'ın yoğun bakımdaki tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Şerafettin Bahadır

Marmara Depremi Sonrası Naci Görür’den Kritik Açıklama! Beklenen Depremi Tetikler mi? Marmara Depremi Sonrası Naci Görür’den Kritik Açıklama! Beklenen Depremi Tetikler mi?

2 Kişi Tutuklandı

Olayla ilgisi olduğu belirlenen Ejder Uzunluoğlu ve Mehmet Uzunluoğlu, jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonrasında gözaltına alınmıştı. İlçe Jandarma Komutanlığı’nda ki işlemleri tamamlanan ve sağlık kontrolünden geçirilen Ejder ve Mehmet Uzunluoğlu, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

CHP meclis üyesi adayı Şerafettin Bahadır’a yapılan silahlı saldırı Türkiye gündeminde yerini korumaya devam ediyor. Yaşanan olayla ilgili açıklamalar arka arkaya geliyor. Bir açıklamada CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nda geldi.

Kemal Kılıçdaroğlu

‘Sonuna Kadar Takipçisi Olacağız’

Kılıçdaroğlu konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kayseri Pınarbaşı Belediyesi meclis üyemiz Şerafettin Bahadır'a yapılan alçak saldırıyı lanetliyorum.

Siyaseti suç alanına çevirmeye çalışan çeteler ve onların siyasi uzantıları, şunu iyi bilsin;Onların baskıları ve korkutma çabalarına karşı, her zaman hukuk zemininde mücadele edeceğiz.

Şerafettin Bey'e geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Pınarbaşı ilçemizde, milletimizin kamplaşma tuzağından uzak durmasını ve partililerimizin sükunet içerisinde kalmasını rica ediyorum. Adli makamlarca başlatılan sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi