ERÜ’den Büyük Başarı! O Sıralamada İlk 500’de ERÜ’den Büyük Başarı! O Sıralamada İlk 500’de

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, günlerdir kamuoyunu meşgül eden öğretmen ataması ile ilgili açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Ülkemizin her alanda uluslararası rekabet gücünü artırmak, toplumsal gelişimde devamlılık sağlamak ve evlatlarımızı nitelikli bir eğitimle buluşturmak için insan kaynaklarımızı güçlendirmek istiyoruz. Bu kapsamda Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde ele aldığımız, Hazine ve Maliye Bakanlığımız ile yaptığımız son değerlendirmeler neticesinde 20 bin öğretmen atamasını gerçekleştireceğiz" dedi.

Ogretmen Ataması1

Bakan Tekin, "Eğitim ailemize katılacak tüm meslektaşlarıma şimdiden hayırlı olsun. Desteklerini bizlerden esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyor, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e teşekkür ediyorum.  Şu branş önemlidir, önemsizdir gibi bir bakış açım yok benim. 130'a yakın branşın tamamı da önemlidir. Başlıca branşlar şöyle, Sınıf öğretmenliği 3 bin 263, özel eğitim 2 bin 449, rehberlik 1597" açıklamasında bulundu.

Atamaların sadece atama yoluyla olmayacağını belirten Bakan Yusuf Tekin, Sadece atama yoluyla atama değil, yüzde 50 yüzde 50 yani KPSS skorunun yüzde 50'si mülakatın yüzde 50'si olarak yapılacak" diye konuştu.

Muhabir: HABER MERKEZİ