Ramazan Bayramı’nda otobüs biletleri tükenerek ek seferler düzenlendi. Bilet fiyatlarında ise yüzde 30'a varan artış yaşandı. Bu artış sonrası tek tek denetimler yapılmaya başlandı. Yurt genelinde yapılan denetimlerle birlikte fahiş fiyatlara da ceza yağdı.

‘4 Bin 810 Otobüs Denetlenmiştir’

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, bayram tatili nedeniyle yolcu taşımacılığına ilişkin denetimler yapıldığına değinerek, “Bayram tatillerinde şehirlerarası otobüs seyahatlerinde büyük bir yoğunluk yaşanmaktadır. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları adına biz de bu sürede denetimlerimizi hızlandırdık. Bu süre zarfında yurt genelinde 4 bin 810 otobüs denetlenmiştir” ifadelerini kullandı. 

Denetimler Büyük Bir Titizlikle Yürütüldü

Bakan Uraloğlu, Ramazan Bayram tatilinde otobüs biletlerinin fahiş fiyatlı satışlarının önlenmesine yönelik denetimlerin büyük bir titizlikle yürütüldüğünü vurguladı.

Kayserili Kadınlar Bu Fuarda Hünerlerini Sergiledi! Kayserili Kadınlar Bu Fuarda Hünerlerini Sergiledi!

Uraloğlu bu denetimler ışığında,“5 Nisan 2024 Cuma gününden bugüne kadar 80 bin 195 adet otobüs seferi gerçekleştirilmiş ve bu seferlerde 2 milyon 759 bin 818 adet yolcu taşınmıştır” dedi.

5 Milyon 321 Bin 223 Lira İdari Para Cezası Uygulandı

Yapılan denetimler çerçevesinde fahiş fiyatlı bilet satışı ve usulsüzlükler gerçekleştiren otobüs işletmecilerine 5 milyon 321 bin 223 lira İdari Para Cezası uygulandığı ifade edildi.

Kaynak: İHA