Kentin ulaşım sistemini konforlu ve güvenli hale getirecek birçok proje hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi,   kısa süre önce  tranvaylarda ücretsiz internet dönemini başlattı. Büyükşehir Belediyesi tarafından 2023 yılından itibaren sunulmaya başlanılan ücretsiz internet hizmeti sonrasında bir çok kişi otobüslere de aynı hizmetin gelip gelmeyeceğini merak etti.

208 Bin 369 kez kullanıldı.

Ücretsiz internet, hizmetin ilk gününden itibaren toplamda 208 bin 369 kez kullanıldı. Faaliyete geçtiği günden itibaren internet hizmeti vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Kayseri Ulaşım AŞ Genel Müdürü Mehmet Canbulut Kayseri'de bu tür çalışmaların yolcuların beklentilerini karşılama adına atılan önemli bir adımı temsil ettiğini ifade ederek daha fazla projeye imza atacaklarını belirtti.

Erciyes Üniversitesi İki Ayrı Kongreye Kapılarını Açtı Erciyes Üniversitesi İki Ayrı Kongreye Kapılarını Açtı

Otobüs

İstanbul Ve Ankara’nın Ardından Kayseriyede mi Gelecek?

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin toplu ulaşım araçlarındaki internet altyapısını yeniledi. Bu Proje kapsamında 1.000 otobüse yeni Wİ-Fi bağlantı altyapısı kuruldu. Metrobüs dahil, üç binin üzerinde otobüste ücretsiz internet erişimin de sağlanacağı konuşuluyor. Öte yandan Ankara Büyükşehir Belediyesinin otobüslerde Wİ-Fİ hizmeti de birinci yılını doldurdu. Bu kapsamda 6 milyon kez bu hizmetten yararlanıldı. Şehirlerarası otobüs yolculuklarında da bu hizmetin sağlanacağı söz konusu olurken gözler Kayseri’ye çevrildi.

Diğer şehirlerde yapılan faaliyetler sonrası aynı beklenti otobüs ulaşım aracını kullanan insanlar tarafından da oluşmaya başladı. Halkın tranvayların ardından otobüslerede Wİ-Fİ hizmetinin sağlanmasını beklemesi üzerine Büyükşehir Belediyesini harekete geçireceği ihtimali üzerinde duruluyor. Otobüslere de Wİ-Fİ  hizmetinin geleceği söyleniyor.

Muhabir: Merve Erol