Tüketici Haftası olması nedeniyle Tüketiciler Birliği, anlamlı bir etkinlik düzenleyerek, özel çocuklara yönelik Tüketici Hakları konusunda bilgiler verdi.

Çok Okuyana Ödül Var! Çok Okuyana Ödül Var!

Özel Çocuklara Tüketici Hakları (4)

Tüketiciler Birliği başkanı Mahmut Şahin ve Eğitim Komisyonu başkanı Ayşe Karademir, özel çocuklar ile bir araya gelerek onlara alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenleri tek tek anlatarak bilgi verdi. Ürünlerden neyin yararlı, neyin zararlı olduğu konuları hakkında da eğitim verildi.

Özel Çocuklara Tüketici Hakları (3)

Tüketiciler Birliği başkanı Mahmut Şahin, “Biz Tüketici Haftasında yıllardır sağlıklı insanlara, kurumlara, okullara gider ve haklarını anlatırdık. Konferanslar vererek tüketicilere bilgi verirdik. Bu sene farklı bir etkinlik yapalım istedik. Kurumdan gelen teklif ile özel çocuklarımıza beslenme konusunda bilgi verdik.

Özel Çocuklara Tüketici Hakları (1)

Yiyeceklere en çok dikkat etmesi gerekenler çocuklarımız. Bu etkinlikleri sürekli yaparak bu çocuklarımıza eğitimler vermek istiyoruz. Alışverişlerini yapabilmeleri konusunda, neyi alıp almayacaklarını, neyin yararlı, neyin zararlı olduğu konusunda bilgiler verdik. Farklı bir etkinlik olduğu için bizde çok heyecanlıyız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA