Çiftçilerin Eli Boş Kaldı, Dolu Yağışı Kırıp Geçirdi! Çiftçilerin Eli Boş Kaldı, Dolu Yağışı Kırıp Geçirdi!

31 Mart’ta gerçekleşen Pınarbaşı seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’un ve partililerin itirazı sonucu iptal edilmişti. Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) itirazları ile karar Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) taşınmış ve YSK Pınarbaşı seçimlerinin 2 Haziran’da yenilenmesine karar vermişti.

Pınarbaşı Roportaj.png2

Mikrofonlarımıza konuşan bir vatandaş, “Pınarbaşı ne geriledi, ne ilerledi. Pınarbaşı ilçesi Kayseri’nin diğer ilçelerine bakıldığında en geri kalmış ilçedir benim gözümde. Çok eksiği var. Ben başka bir yerde yaşamak istemiyorum, burada yaşamak istiyorum burası benim memleketim. Pınarbaşı’na gelişim ve değişim şart” diye konuştu.

Pınarbaşı Roportaj

Başka bir vatandaş ise, “Mahallelerimiz çok pis bakılmıyor. Mahalleler temizlensin.  Her mahalleye kamera istiyoruz.  Çok fazla hırsızlık olayları oluyor. Her şey çok pahalı poşeti dolduramıyoruz. Bahçeden ekip üretmezsek hiçbir şey alamıyoruz. Her şey çok pahalı yetişemiyoruz” dedi.

Pınarbaşı Roportaj.png3

Bir başka vatandaş ise, "Bizde bu halkan biriyiz. Pınarbaşı olarak bizim kanayan en büyük yaramız, hiç gelişimi yok, bide ne yazık ki iş sahası yok. İnsanların burada barınabilmeleri için ilk önce iş sahası olacak sonra okul olacak. Biz burada ilkokulu iyi, kötü, çocuk ortaokulu bitiyor ama güzel bir lisemiz yok ne yapacak bu sefer Kayseri’ye gitmek zorunda kalacak. Bütün yatırımlar Kayseri merkeze yapılıyor. Şimdi nüfus kalmadı, maden kalmadı, firmalar kapattı, pazar kalmadı her şey merkeze taşındı. Bizi her seçimde avutuyorlar" diye konuştu.

Kaynak: Özel Haber