Kayseri’de, 31 Mart’ta gerçekleştirilen Pınarbaşı seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) adayı Deniz Yağan ile Cumhur İttifakı adayı Menduh Uzunluoğlu yarıştı. Sandıktan çıkan sonuçlarda iddiaya göre CHP’nin adayı Deniz Yağan birinci oldu.

Ancak sandıktan çıkan sonuçlara MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ve partililer, seçimlerde mühürsüz oy kullanıldı iddiasıyla iptal başvurusunda bulundu. İl ve ilçe seçim kurulu yapılan itirazları değerlendirerek, Pınarbaşı seçimlerinin 2 Haziran’da yeniden yapılmasına karar verdi.

Bunun üzerine CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç ve partililer, iptal kararını Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) taşıdı. YSK yapılan toplantı sonrası konuyu karara bağladı ve Pınarbaşı seçimlerinin 2 Haziran’da yenilenmesini uygun gördü.

Başkan Büyükkılıç, Mimarsinan Kurban Pazarında! Başkan Büyükkılıç, Mimarsinan Kurban Pazarında!

Halk Tekrar Sandık Başına Gitti

Pınarbaşı halkı 2 Haziran’da tekrardan sandık başına gitti ve oylarını kullandı. Gerçekleşen seçimler sonrası CHP Pınarbaşı Belediye Başkan adayı Deniz Yağan, oyların büyük çoğunluğunu alarak başkanlık koltuğuna oturdu.

İlk Kez Görüldü

Seçimi kaybeden Cumhur İttifakı Pınarbaşı Belediye Başkan adayı Menduh Uzunluoğlu ise sessizliğe büründü. Seçim sonrası gözlerden uzak olan Uzunluoğlu, bugün ilk kez görüntülendi. Menduh Uzunluoğlu, bugün Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi Salonu'nda gerçekleşen Kayserispor Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Ayrıca yapılan genel kurula MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’da katıldı.

Pınarbaşı Seçimleri Sonrası O İsim İlk Kez Görüldü! 1

Kaynak: Özel Haber