Kayseri’de 30 Haziran günü yaşanan olayların yankıları sürüyor. Türkiye’nin gündemine düşen ve halen de meşgul eden olaylar sonrası polis ekipleri tarafından çok sayıda gözaltı yapılmıştı. Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) Bölge Çalışmaları Program Danışmanı Prof. Dr. Hilmi Demir, mülteci meselesi sonrası çok fazla provakasyon olabileceğini söyledi.

Provokasyon Olacaktır!

Prof. Dr. Demir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “İlerleyen günlerde mülteci meselesinde çok fazla provakasyon olacaktır. Şimdiden uyarıyorum Arapça telegram ve whatsapp topluluklarını dikkatle takip edin” ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ

Bardağı Taşıran Son Damlaydı!

Kayseri'de Kooperatif Mağdurlarının Sorunları Çözülecek Mi? Kayseri'de Kooperatif Mağdurlarının Sorunları Çözülecek Mi?

Prof. Dr. Demir’in bu gönderisini alıntılayan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bu uyarılar dikkate alınmalı dedi. Özdağ yaptığı açıklamada; “Kayseri olayları Türk toplumunun artık 13 milyon sığınmacı/kaçak yükünü taşıyabilecek psikolojik sınırı aştığını, bardağı taşıran damlanın Kayseri’de ortaya çıktığını gösterdi.

Bu durumu gören yabancı güçler ve içeriye yıllardan bu yana giren uyuyan hücreler toplumsal hassasiyeti istismar etmek için harekete geçeceklerdir. Hilmi Demir Hocanın uyarıları dikkate alınmalıdır.

Bu aşamada Erdoğan’ın şartlar ileri sürerek Esad’ı davet etmek yerine önkoşulsuz Şam ziyaretini gündeme getirmesi ve Türk toplumuna parmak sallamak yerine 2011’den bu yana yaptığı fedakarlık için teşekkür etmesi gerekiyor” açıklamalarını yaptı.

Kaynak: Özel Haber