Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ve yeni dönemde de aday olan Dr. Memduh Büyükkılıç, her akşam düzenleyecekleri Ramazan Etkinlikleri ve iki noktada kuracakları İftar Çadırı ile On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif’in maneviyatını, bereketini ve sevincini yaşayacaklarını söyledi.

12 Mart-7 Nisan tarihleri arasında yapılacak

Başkan Büyükkılıç; “Ramazan ayını fırsat bilerek her gün hemşehrilerimizle kucaklaşmaya özen göstereceğiz. Bu kapsamda, Kayseri Büyükşehir Belediyemiz, Sun Fuarcılık işbirliği ile 12 Mart-7 Nisan tarihleri arasında Ramazan Etkinlikleri düzenleyecek” dedi. Ramazan Etkinlikleri’nin 1 milyon 260 bin metrekarelik alanı ile Türkiye’nin en büyük millet bahçeleri arasında yer alan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde gerçekleşeceğini duyuran Büyükkılıç, “Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi Etkinlik Alanı’nda gerçekleşecek olan program kapsamında, vatandaşlar Ramazan Ayı’nın huzurunu, bereketini, sevincini ve maneviyatını hep birlikte yaşayacak” diye konuştu.

'Etkinlikler şenlik havasında geçecek'

Başkan Büyükkılıç, etkinliklerin ilahiler ve söyleşiler ile adeta bir şenlik havasında geçeceğini ifade ederek, “Büyükşehir’in Ramazan etkinlikleri ile Kayseri ramazan bir başka güzel olacak. Teravih namazları öncesi çocuk etkinlikleri, namaz sonrası ise ilahi, konserler, söyleşilerin yer alacağı etkinlikte, hediyelik eşya ve yeme-içme alanları olacak. Etkinliklerimiz adeta bir şenlik havasında geçecek. Etkinlik alanımız, soğuktan etkilenilmemesi için kapalı alanda tek parça çadır içerisinde olacak” açıklamasında bulundu.

Kayseri'de Bu Topluluk Ne Yapıyor? Kayseri'de Bu Topluluk Ne Yapıyor?

Hunat ve Meydanda iftar çadırı

Öte yandan Başkan Büyükkılıç, başta Kayseri olmak üzere tüm İslam âleminin Ramazan-ı Şerif’ini tebrik ederek, Hunat ve Cumhuriyet Meydanı’nda iki farklı iftar çadırı kuracaklarını da söyledi. Açıklamasında, ‘buyurun dostlar buyurun, Halil İbrahim Sofrası’na diyeceklerini söyleyen Büyükkılıç, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak iki çadır kurduk. Birisi Hunat Camii’mizin yakınında, bir diğeri de Cumhuriyet Meydanı’nda, sadece belediyenin hizmeti mantığı içerisinde, hayırseverlerimizle, katkı sağlamak isteyen kardeşlerimizle işbirliği halinde ‘buyurun dostlar buyurun, Halil İbrahim Sofrası’na diyeceğiz” dedi.

Muhabir: KURUM BÜLTENİ