RHG Enertürk Enerji Stadyumu hafta sonu oynanan Kayserispor-Konyaspor maçının ardından yaklaşık olarak 3 ay maç oynanmayacak. Ayrıca stadyumda herhangi bir etkinlikte yapılmayacak.

Kayserispor Başkanı Ali Çamlı konyaspor maçı sonrası stadyumun çimlerinin yenileme çalışmasının başlayacağını belirtmiş ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'a teşekkür etmişti.

Türkiye'nin en önemli stadyumlarından olan RHG Enertürk Enerji Stadyumu'nda bu sezon Kayserispor 19 iç saha maçını oynamıştı.

Stadyumun zemini iyileştirme çalışmaları önümüzdeki günlerde başlayacağı bildirilirken Ağustos ayında başlayacak yeni sezona yetiştirilmesi bekleniyor.

Kayserispor Stadyum51

UEFA Standartlarına Uygun Olarak Yapıldı

RHG Enertürk Enerji Stadyumu 2009 yılında tamamlanmış modern bir tesis olup, yaklaşık olarak 32.864 seyirci kapasitesine sahiptir. Stadyum, UEFA standartlarına uygun olarak inşa edilmiş ve uluslararası futbol maçlarına da ev sahipliği yapabilecek şekilde dizayn edilmiştir.

Traktör Üzerine Televizyon Kurup Maç İzlediler! Traktör Üzerine Televizyon Kurup Maç İzlediler!

Stadyum, Kayseri'nin spor ve etkinlik hayatında önemli bir yere sahiptir ve şehrin sembollerinden biri olarak kabul edilirken hem futbol maçları hem de çeşitli etkinlikler için öenmli bir yere sahip.

Kaynak: ÖZEL HABER