Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla yürütülen çalışmalarda "Nitelikli Dolandırıcılık ve Resmi Belgede Sahtecilik" suçlarına karışan şahıslar için Sivas İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı.
Açılan soruşturma kapsamında çok sayıda Engelli Sağlık Kurulu Raporu'nun organize bir şekilde sahte olarak düzenlendiği ve kamuyu zarara uğratıldığı ortaya çıktı.

Sahte Raporlarla Devleti Dolandırdılar! (2)

Yürütülen çalışmalar sonucunda organize bir dolandırıcılık olayı aydınlatıldı. Şüphelilerin, sahte engelli raporları ile emekli oldukları, engelli istihdamı kapsamında işe başladıkları, askerlik hizmetlerinden muaf oldukları, vergi indirimlerinden yararlandıkları, yaşlılık aylığı aldıkları ve çeşitli sosyal yardımlardan yararlandıkları ve kamuyu yüksek miktarda zarara uğrattıkları tespit edildi.

Boğularak Ölen Oğlunun Son Kez Başını Okşadı! Boğularak Ölen Oğlunun Son Kez Başını Okşadı!

Sahte Raporlarla Devleti Dolandırdılar! (3)

Sahte Engelli Raporu düzenleme iş ve işlemlerini organize ettiği tespit edilen 12 şüpheli, eş zamanlı olarak farklı adreslere düzenlenen operasyonlarla gözaltına alındı. 10 şüpheli adli makamlarca tutuklanırken, 2 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Sahte Raporlarla Devleti Dolandırdılar! (5)

12 İlde Büyük Operasyon!
Sahte Engelli Raporları düzenleyerek kamuyu yüksek meblağlarda zarara uğrattığı tespit edilen 170 şüphelinin ikametlerinin bulunduğu 12 ilde; Sivas, Ankara, Amasya, Bursa, İstanbul, Samsun, Tokat, Balıkesir, Çorum, Kocaeli, Ordu, Yalova illerinde adli işlemlerin devam ettiği bilgisi paylaşıldı.

Sahte Raporlarla Devleti Dolandırdılar! (4)

Kaynak: İHA