Cübbeli Ahmet Hoca'nın tavla oynamanın günah olduğunu, Diyanet üyesi İdris Bozkurt'un ise alkol satan ve servis edenlerin lanetlendiğini söylemesi üzerine dini bir iddia daha ortaya atıldı.

Kırmızı Modern Hareketli Mobil Haber Uygulaması Tanıtımı Instagram Hikayesi (7) (1)

 'Sakal Kesmek Haram. Hem Yapan Hem de Yaptıran Mesul Oluyor'

Bu iddianın muhattabı olan ve sosyal medyada yer alan Fazlı Tonar isimli hoca Instagram hesabından bir video yayınladı.
Videoda kendisine yöneltilen soru üzerine sakal kesmenin haram olduğunu ve bunu yapan berberlerin de en az sakalını kestirenler kadar haram işlediklerini belirtti.

Cemaat üyelerinden biri, "Hocam sakal kesmek haramsa, sakal tıraşı yapan berberlerin durumu nedir?" diye sorması üzerine Tonar'dan yanıt gecikmedi.

Tonar konuşmasında berberlere seslenerek, "Sakal kesmek haramsa sakalı kesen kişi de, bu işe ortak olan kişi de haram yapmış oluyor. Yani berber kardeşlerimizin ne yapması lazım sakal tıraşı yapmaması lazım. Sakal kesmek haram. Hem yapan hem de yaptıran mesul oluyor" diye konuştu.

'Yüzüne Jilet Vurmasın Makinayla  Tıraş Olsun'

Sakal kestirmek isteyenlere seslenen Tonar, konuşmasının devamında, 'Bak kardeşim bu haramdır' diyerek tebliğde bulunması lazım. Sakalını kestirmek mecburiyetinde kalan kardeşlerimizde yüzüne jilet vurmasın makinayla beraber tıraş olsun" ifadelerini kullandı.

Kayseri'de Bu Haftasonu Noterler Açık Olacak Mı? Kayseri'de Bu Haftasonu Noterler Açık Olacak Mı?

Kırmızı Modern Hareketli Mobil Haber Uygulaması Tanıtımı Instagram Hikayesi (8) (1)

Zenginliğin Formülünü Vermişti

Fazlı Tonar isimli hocanın ilk skandal sözlerinin ise bu kadarla sınırlığı kalmadığı ve daha önce de cemaate zenginliğin formülünü veren bir konuşma yaptığı ortaya çıktı.

Tonar konuşmasında zenginliğin formülünün Vaka Suresi olduğunu söyleyerek, sureyi okuyanların hiç çalışmasına gerek kalmayacağını belirtti. Bu konuyla ilgili şu sözlere yer verdi;

'Parayı Bulmaya Yer Bulamayacaksın Para Çünkü Seni Bulacak'

"Vaka suresini okuyan kişi mutlaka ama mutlaka zengin olacak. Parayı bulmaya yer bulamayacaksın para çünkü seni bulacak. Hiçbir şey yapmana gerek yok. Şimdi hemen yazarlar çalışamayacak mıyız. Vaka suresini oku çalışmana gerek yok. İşe gitme hiç kimseyle uğraşma oku zengin olacaksın. Uyanık olmak lazım"

Kaynak: Haber Merkezi