Kayseri’de şarkıcı Metin Işık ve oğlu Mustafa Işık’ın husumetlisi komşularına av tüfeğiyle saldırması sonucunda tüfekten çıkan saçma parçalarının isabet ettiği anne ve oğlunun yaralandığı ortaya çıktı.

Sarkici Isikin Karistigi Komsu Kavgasin 28550 (3)

Melikgazi ilçesi Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde Şarkıcı Metin Işık ile oğlu Mustafa Işık, komşuları ile olan kavganın büyümesi nedeniyle silah kullandılar.  Metin Işık ile oğlu husumetli olduğu komşularının üzerine pompalı tüfekle ateş açtılar.

Tüfekten çıkan saçmaların isabet ettiği 47 yaşındaki Naile Dikmen, Yusuf Memduh Sarp, Sema A., Kader S. ve Emine A. yaralandı.

Sarkici Isikin Karistigi Komsu Kavgasin 28550 (4)

Kayseri 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden davada savcı, Mustafa Işık'ın, 'kasten adam öldürmeye teşebbüs etme' suçundan müebbet hapsini istedi. Savcı ayrıca Metin Işık'ın 'silahla tehdit' suçundan cezalandırılmasını talep etti.

Yaralanan Yere Düşüyordu

Metin Işık'ın oğlu Mustafa Işık'ın av tüfeği ile arkasından koşarak ateş etmesi sonucu yaralanan Yusuf Memduh Sarp, Işık ailesi ile öncesine dayalı bir husumetleri olduğunu söyleyerek, "İşten çıkıp, evime giderken hiç beklemediğim anda sırtımdan bir yanma hissettim. Gözümün önünde annemin ve halamın saçmalarla yere düştüğünü gördüm. Adalete sığındık, sesimizi duyurmak için çabalıyoruz" dedi.

Sarkici Isikin Karistigi Komsu Kavgasin 28550 (1)

Starbucks'ta Dehşet! Taşlı Silahlı Saldırı Starbucks'ta Dehşet! Taşlı Silahlı Saldırı

Sarp,” Olaydan üç yıl geçti ancak psikolojim yerine gelmedi. Vücudumun birçok yerinden hala saçma parçaları çıkıyor.  Geceleri sancılarla uyanıyorum. Yolda yürürken sürekli arkama bakıyorum. Çünkü bunu yapan insan, halen dışarıda" ifadelerini kullandı.

Sarkici Isikin Karistigi Komsu Kavgasin 28550 (5)

Bize Karşı Katliam Yapıyorlar Sandım

Olayda yaralanan Yusuf Memduh Sarp'ın annesi Naile Dikmen " Oğlum vuruldu, ardından ben de yere düştüm. Kız kardeşlerim de yaralandı. Bize karşı bir katliam yapıyorlar sandım. Bir evladı, annesinin gözü önünde vurdular. Sadece adalet istiyorum. Benim yüzümde hala saçma parçası var. Psikolojim altüst oldu" diye konuştu.

 

Editör: Ahmet Bolat