Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, “31 Mart öncesi yaşananlar ne kadar çiğ, adaletsiz, ötekileştirici olursa olsun biz Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşları olarak birlik ve beraberlik istiyoruz” dedi.Özel konuşması sırasında gözlerinin dolduğu gözlendi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin tamamlanmasının ardından genel merkeze gelerek seçim sonuçlarına ilişkin basın açıklaması yaptı. CHP’nin önemli bir başarı elde ettiğini söyleyen Özel, bu başarının aynı zamanda büyük bir sorumluluk getirdiğinin de farkında olduklarını belirtti.


Vatandaşların oylarını değişimden yana kullandığını belirten Özel, “Vatandaşlar bu seçimde oylarını CHP’den yana kullanarak değişim istediklerini gösterdi. CHP ve milletimizle kurduğumuz Türkiye ittifakı tarihi bir sonuç elde etmiştir. Milletimiz sadece yerel yöneticilerin kim olacağına karar vermemiş, ülkemizin ve belediyelerin nasıl yönetilmesi ve yönetilmemesi gerektiğine dair de önemli bir mesaj ve karar vermiştir.

Halkımız ekmeğini küçültenlere, demokrasiyi ezenlere, hukuk devletini çökertenlere açık bir mesaj vermiştir. Ülkemizin hukuk devleti olarak kalmasını, kaybedilen hukuk devleti faslının geri gelmesini istiyoruz. Her türlü ayrımcılığa karşı çıkıyoruz. 31 Mart öncesi yaşananlar ne kadar çiğ, adaletsiz, olursa olsun biz Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşları olarak birlik ve beraberlik istiyoruz” dedi.

CHP’nin sadece CHP’lilere ait olmadığını söyleyen Özel, “Bu seçimlerinde hiçbir siyasi partiyle ittifak kurulmadığı halde Cumhuriyet Halk Partisi'nin gücü ve seçmenin vicdanının sandıkta kurduğu Türkiye İttifakı 2019 başarısını daha da büyütmüştür.

Tüm seçmen gruplarından gelen Türkiye siyasetinin akışını esastan değiştiren bu desteğin partimize büyük bir sorumluluk yüklemektedir.” ifadelerini kullandı.

Bakan Özhaseki’ den Dikkat Çeken İbadet Açıklaması Bakan Özhaseki’ den Dikkat Çeken İbadet Açıklaması

CHP’li vatandaşlara uyarıda bulunan Özel, “Bugüne kadar rakip partilerin bize de yapıldıysa tamamını unutmalarını, sevinçlerini mümkün olan en sessiz şekilde yaşamalarını ve özellikle silahlardan, patlayıcılardan, havai fişeklerden uzak durmalarını partinin Genel Başkanı olarak özel olarak rica ediyorum” diye konuştu.

Editör: Ahmet Bolat