Adaylığını açıkladığı günden itibaren sıkmadık el çalmadık çapı bırakmayacağını söyleyen Sedat Kılınç, ilçe halkıyla buluşup onların sorunları dinlemeye ve projelerini anlatmaya devam ediyor. Asayiş olaylarının gün geçtikçe artmasıyla birlikte Melikgazi halkının duyduğu endişelerden dolayı 'Melik Tim' projesini geliştiren Kılınç, geliştirdiği bu projeden tam not almaya devam ediyor.

Geliştirtiği Melik Tim projesi hakkında bilgiler veren Kılınç, çocukların eskiden olduğu gibi sokaklarda rahatça oynayabileceklerine hem de bu alanda istihdam alanı oluşturacaklarına dikkat çekti.

Kılınç yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Eskiden bütün çocuklar gece yarılarına kadar sokaklarda çeşitli oyunlar oynardı, evlerine çok geç saatlerde girerlerdi. Herkesin birbirine güvendiği bir mahalle kültürü vardı.  Şimdi bu yok oldu, biz bunu yeniden kazandıracağız Melik Timler sayesinde. Bu timlerimiz mahallelerimizde gezecekler. Melik Tim projemiz ile sokaklarımız daha güvenilir hale gelecek eski mahalle kültürüne yeniden kavuşacağız.

Mahallelerimizin büyüklüğüne göre; 20 kişi ile 50 kişi arasında değişen Melik Timlerimiz mahallelerimizde hem emniyeti sağlayacak, hem uyuşturucu ile mücadele edecek hem de sokakta dolaşan vatandaşlarımıza ol arkadaşlığı yapacak. Çocuklarımızı güvenli ve rahat bir şekilde sokaklarda tutabileceğiz. Belli saatlerde kadınlarımız işten geliyor, ‘Benim Melik Time ihtiyacım var’ diyene yanlarında refakat eden bir hizmette verilecek.

Bahçeli: Bugünkü CHP Atatürk’ün Partisi Değildir! Bahçeli: Bugünkü CHP Atatürk’ün Partisi Değildir!

Mesela sığınmacıların olduğu mahallelerde vatandaşlarımız daha fazla kendilerini güvensiz hissediyor, oralarda daha yoğun gezecek Melik Timlerimiz. Bu alanda da istihdam ağı oluşturarak hem işsizliğe bir çare olacağız, hem de sosyal yardım alarak yaşamak zorunda kalan vatandaşlarımızın emeği ile para kazanmasına aracı olacağız. Emniyet Müdürlüğümüzün belli bir iş yoğunluğu var. Her mahallede böylesine geniş bir güvenlik timi kurabilme şansı yok. Hem emniyetimiz ile ortak çalışacağız, hem de mahallelerimizde çocuklarımız abileri sayesinde rahatça oyunlarını oynayabilecekler. 

Editör: Ülkü Şimşek