Kayseri’nin Develi ilçesinde doğan Dr. Ekrem Karakaya, Ankara’da görevi başındayken uğradığı silahlı saldırı karşısında hayatını kaybetmişti. 6 Temmuz 2022 tarihinde şehit olan Doktor Ekrem Karakaya, vefatının 2. yıl dönümünde memleketi Develi’de dualarla anıldı.

Şehit Olan Doktor Ekrem Karakaya Kayseri’de Dualarla Anıldı! (1)

Kayseri’de Yaşanan Olaylarda Motoru Zarar Gören Suriyeliye, Yenisi Verildi! Kayseri’de Yaşanan Olaylarda Motoru Zarar Gören Suriyeliye, Yenisi Verildi!

Şehit olan doktor Ekrem Karakaya’nın adı Develi’de bulunan devlet hastanesine verilmişti. Şehit doktor Karakaya için anma töreni düzenlendi. Törene İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan, Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı Dr. Yusuf Doğan, Develi Dr. Ekrem Karakaya Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Fatih Demir, hastane yönetimi, Şehit ailesi ve sevenleri katıldı. Dr. Ekrem Karakaya mezarı başında dualarla anıldı.

Şehit Olan Doktor Ekrem Karakaya Kayseri’de Dualarla Anıldı! (3)

Anma töreninin ardından konuşan İl Sağlık Müdürü Erşan; "Menfur bir saldırı sonucu kaybettiğimiz Ekrem kardeşimizi anmak adına bugün burada bir araya geldik. Elim olayın üzerinden 2 yıl geçti. Acısı hala yüreğimizde, kendisini rahmet ve minnetle anıyorum. Mekânı cennet olsun. Ailesine ve sevenlerine Allah sabır versin. Rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın" ifadelerini kullandı.

Şehit Olan Doktor Ekrem Karakaya Kayseri’de Dualarla Anıldı! (4)

Kaynak: İHA