Ticaret Bakanlığı Açıkladı! İsrail İle Ticaret Devam Mı Ediyor? Kısıtlama Ne Oldu? Ticaret Bakanlığı Açıkladı! İsrail İle Ticaret Devam Mı Ediyor? Kısıtlama Ne Oldu?

SGK resmi internet sitesinden  ölüm aylığı ile ilgili maaş duyurusunda bulundu. Ölüm aylığı alacak hak sahiplerinin devlet bankalarına başvurmaları istedi. Ölüm aylığından sadece sigortalının ölümü halinde resmi nikahlı eşlerinin faydalanabileceği bildirildi.
 SGK'nın resmi internet sayfasından yaptığı şu şekilde:
"SGK’dan ölüm aylığı alan 3,3 milyon hak sahibine, başvurmaları halinde 5 bin lira promosyon ödemesi Kamu Bankalarımızca yapılacaktır. Bankalar tarafından promosyon ödenebilmesi için emeklilerimizin ve hak sahiplerinin bankalara başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
Belirlenen tutarlar asgari seviyede olup, Bankalar kendi uygulamaları doğrultusunda promosyon miktarlarını artırabileceklerdir. Diğer bankalarla ilgili çalışmaların sonuçları ayrıca paylaşılacaktır." 
Kimler Ölüm Aylığı Alabilir?
Ölüm aylığı, hayatını kaybeden sigortalının eşine, çocuklarına ve anne ve babasına ödenir. Vefat eden sigortalının eşine aylık bağlanabilmesi için, ölüm tarihinde sigortalının eşi ile yasal evlilik bağı bulunması gerekmektedir. dini nikahlı olanlar ve resmi nikahsız birlikte yaşayanlar için ölüm aylığı hakkı bulunmuyor.
 

Editör: Ahmet Bolat