'Ara Zam Gündemimizde Yok'

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren 'Asgari ücrete ara zam gelecek mi?' sorusu yanıt buldu.  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan tartışmaya son noktayı koydu. Bakan Işıkhan temmuzda asgari ücrete ara zammın gelmeyeceğini duyurdu. Bakan Işıkhan'ın asgari ücret ve emekli açıklamalarını SGK uzmanı yorumladı.

Işıkhan asgari ücret ara zam gelecek mi sorusunu, AK Parti grup toplantısı öncesi yanıtladı. Bakan Işıkhan "Temmuz'da asgari ücrete ara zam gündemimizde yok" dedi.

'Bunun Üzerine de Çıkmaz'

Kayseri Havalimanı’nda İhale Fırsatı! Kayseri Havalimanı’nda İhale Fırsatı!

SGK Uzmanı Özgür Erdursun'dan da Bakan Işıkhan'ın açıklamalarının ardından dikkat çeken bir değerlendirme geldi.
Erdursun değerlendirmesinde şu ifadeleri kullandı:

 "İki gün önce "SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 25, memur ve memur emeklilerine yüzde 20, asgari ücrete zam yapılamayacak, asgari ücrete zam yapılmazsa asgari ücretin üzerinde aylık alanlara da işverenler artış yapmazlar' şeklinde bir paylaşım yapmıştım. Sabit ücretlilerin, özellikle çalışanların gelirlerinde bir artış olmayacak. Emeklilerin de gelirlerinde enflasyon oranında bir artış olacak. En düşük emekli aylığını da artırılalım demezlerse 10 bin lira 10 bin lirada kalır. Kök aylığı bugün 6-7 bin lira olan kişilere yüzde 25 artış yaparsanız 10 bin lira almaya devam eder. Orada bir düzenleme yaparlarsa bu sefer de en düşük emekli aylığına enflasyon farkını verirlerse 12 bin 500 TL olur, bunun üzerine de çıkmaz"

Kaynak: Haber Merkezi