Kurban Bayramı’nda Araç Çıkışlarına Kısıtlama Getirildi! Kurban Bayramı’nda Araç Çıkışlarına Kısıtlama Getirildi!

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, 30 Aralık 2022’de Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi’nde iki kişinin uğradığı silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybetmişti. Yapılan saldırıda Sinan Ateş’in yanında bulunan Selman Bozkurt ise ağır yaralanmıştı.

Sinan Ateş cinayeti ile ilgili toplam 22 kişi gözaltına alınıp, ardından tutuklanmıştı. Tutuklu bulunan 22 kişi hakkında iddianame hazırlandı. Sinan Ateş’in öldürülmesi ve Selman Bozkurt’un ise ağır yaralanmasına ilişkin hazırlanan iddianame 32’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

‘Tasarlayarak adam öldürme’, ‘Öldürmeye teşebbüs’, ‘Suça yardım etme’ ve ‘Suça azmettirme’ suçlarından yargılanacak olan 22 tutuklu, 1 Temmuz’da hakim karşısına çıkacak.

Sinan Ateş Ayşe Ateş

Cinayet sonrası Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, adaletin yerini bulup, katil ya da katillerin gerekli cezayı alması için mücadelesini sürdürüyor. Bu kapsamda Ayşe Ateş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Sinan Ateş'in katil zanlısı Eray Özyağcı'nın cinayetin ardından Bolu'da bir müddet gizlendiğini iddia etti.

Ayşe Ateş, cinayetten 1 ay sonra MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül'ün babasının evinin neden arandığını ve yine babasının üzerine kayıtlı aracın neden Ankara'ya getirilerek parmak izi tespiti yapıldığı sorusunu sordu.

İşte Ayşe Ateş’in Paylaşımı;

İzaha muhtaç sorular:

1-) Sinan'ın katledilmesinden yaklaşık olarak 1 ay sonra MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül'ün baba evi neden aranmıştır?

2-) Babasının üzerine kayıtlı 14 AAY 148 plakalı araç Ankara'ya getirilip parmak izi tespiti neden yapılmış, araç niçin detaylı bir şekilde incelenmiştir?

Bilgilendirme: PTS kayıtlarına göre kiralık katil Eray Özyağcı'nın Bolu'da araç değiştirdiği, İstanbul'a götürülmek yerine Bolu'da bir müddet gizlendiğine dair kuvvetli şüphe bulunmaktadır.

Sinan Ateş Cinayeti İle İlgili Flaş İddia, Katilin Gizlendiği Yer… 1

Sinan Ateş Cinayeti İle İlgili Flaş İddia, Katilin Gizlendiği Yer… 2

Sinan Ateş Cinayeti İle İlgili Flaş İddia, Katilin Gizlendiği Yer… 3

Kaynak: Haber Merkezi