Türk Hava Yolları’na bağlı şirketlerden A Jet, gündemden düşmüyor. Anadolu Jet olarak tanınan ve ismini Ajet olarak değiştirdikten sonraki süreçte eleştirilerin ilgi odağı olan havayolu şirketi hakkında bir iddia ortaya atıldı. Gazeteci Fatih Altaylı, A Jet’in Araplara satılacağını iddia etti.

A Jet Şikayetleri Zirveye Ulaştı!

Son zamanlarda A Jet tarafında yaşanan teknik sorunlar, bagaj kaybolması, uçuş iptali, rötar gibi uçuşlarda birçok problemlerin çıkması sonrasında yolcuların tepkilerine yol açmıştı. A Jet uçuşlarından mağdur olan birçok yolcu şikayetlerini sosyal medyada dile getirdi.

Yaşanan Olaylarla İlgili Şirketlerden Açıklama Gelmeye Başladı! Yaşanan Olaylarla İlgili Şirketlerden Açıklama Gelmeye Başladı!

Araplara Satılacak İddiası!

Gazeteci Fatih Altaylı A Jet’in Araplara satılacağını öne sürerek; “Gayet güzel bir operasyon yürüten Anadolu Jet kapatılıp, yerini A Jet denilen ne idüğü belirsiz şirkete bırakınca Türk havacılığının başına ciddi bir bela açıldı. Telefonum, mesaj kutum, Whatsapp’ım, e-mailim A Jet’ten şikayet eden yüzlerce mağdurun mesajları ile dolu.

Çevremizde de şahsen tanıdığımız belki yüzlerce mağdur var. Hiçbir uçakları zamanında kalkmıyor, pilotlar uçuşa dakikalar kala “Mesaim bitti” diyerek kokpiti terk ediyor. Uçakları yolculara hiçbir bilgi vermeden yoldan dönüyor ve yolculara “Kızmayın size hamburger ısmarlayacağız” anonsuyla alay eder gibi Burger King’e davet ediliyor. AJet’de rezaletlerin sonu gelmiyor.

THY personelinin iddiası, A Jet’in muhtemelen Arap sermayesine satılmak üzere organize edildiği, bu yüzden Anadolu Jet’in THY ile ortak kullandığı rezervasyon ve planlama sisteminden ayrıldığı, sorunların da bundan kaynaklandığı.

Benim anlamadığım ise tüm bu rezalete Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün nasıl ve neden seyirci kaldığı” ifadelerini kullanarak iddialarını dile getirdi.

Kaynak: Haber Merkezi