Gözaltına alınan emniyet mensuplarının darbe girişimi iddiası üzerine Cumhurbaşkanı, Adalet Bakanı ve MİT Bakanı’nın ani toplanması merak uyandırdı. Son dakika gelişmesiyle, İçişleri Bakanı açıklama yaptı. Bakan Yerlikaya, ‘kurdukları tuzakları da yerle bir edeceğiz’ dedi.

Ankara’da 1 emniyet müdürü ve 2 müdür yardımcısı görevden uzaklaştırılmıştı. Ayhan Bora Kaplan suç örgütünde ismi geçen 3 emniyet mensubu gözaltına alındı. Yaşananların üzerine FETÖ konusu yeniden gündeme geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve MİT Başkanı İbrahim Kalın, gözaltına alınan emniyet mensupları hakkında görüştü.

Külliye

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. ‘Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla geçiştirilemeyecek bir komplo devrededir’ diyen Başkan Bahçeli, ‘akıbetleri için 15 Temmuz gecesine dikkatle bakmaları ikaz ve ihtarımdır’ diye konuştu.

Yapılan ani gelişmeler halkta korku ve merak uyandırdı. Hareketlenmeler yeni bir 'darbe girişimi' hazırlığı mı? sorularını çoğalttı.

İçişleri bakanı Ali Yerlikaya X isimli sosyal medya platformundan paylaşımda bulunarak, ‘Kimler, terör örgütleri ve onların uzantılarıyla, organize suç örgütleriyle bir olup, FETÖ taktikleriyle Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize, sosyal medya destekli ‘oyun kurmaya’ çalışıyorsa; onların oyunlarını da kurdukları tuzakları da yerle bir edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde dün olduğu gibi bugün de organize suç örgütlerine, şehir eşkıyalarına, uluslararası kartel haline gelmiş zehir tacirlerine, uluslararası örgütlenmiş göçmen kaçakçılarına, yabancı istihbarat servisleriyle irtibatlı illegal yapılara ve suç odaklarına göz açtırmadık, açtırmıyoruz ve açtırmayacağız. Bu mücadelemizi kimler engellemeye çalışıyorsa, kimler FETÖVARİ gizli tanık taktikleriyle kendi karanlık düzenlerinin hakim olmasını istiyorsa, onların o düzenlerini de başlarına yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz’ dedi.

'Ali Yerlikaya Içişleri

Kayseri'de ki Pati Evi Türkiye'ye Örnek Oluyor! Kayseri'de ki Pati Evi Türkiye'ye Örnek Oluyor!

O Yapıları Tespit Edip Adalete Teslim Edeceğiz'

Bakan Yerlikaya cümlelerini şöyle sürdürdü, ‘Hangi kurum içinde Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize yönelik bir yapılanma varsa, sonuna kadar gidip, o yapıları tespit edip adalete teslim edeceğiz. Mülkiye Müfettişlerinin ilgili raporu kısa süre içinde tamamlanacak. Atılan her adımı, telefon kayıtlarını tek tek inceliyorlar. Hazırlanan bu raporu en ince ayrıntısına kadar kamuoyu ile de paylaşacağız. Ve gereğini yapacağız. Aziz Milletimiz müsterih olsun; Nasıl Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) ve FETÖ ile mücadelede hainlerin inlerine kadar girdiysek; bu suç odaklarını da saklandıkları her delikten bulup çıkartacağız’

Kaynak: ÖZEL HABER