Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 2024 yılı için kurban kesim bedeli ile ilgili son dakika olarak açıklamalarda yaptı. Açıklamalara göre 2024 Kurban kesim bedeli belli oldu. 2024 yılı için en çok merak edilenlerden birisi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, Kurban Bedeli fiyatları oldu. Vatandaşlar, Kurban kesimi için ne kadar ödeyecek merak konusu oldu.

Son Dakika.. Diyanet 2024 Kurban Kesim Bedelini Açıkladı!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kurban kesim bedelini açıklayarak şöyle konuştu; "Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, ülkemizin her bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine ve birçok ülkedeki mazlum, mağdur ve muhtaçlara da milletimizin iyilik elini uzatmaya devam edecektir. Bu yıl için vekaletle kurban kesim bedeli yurt içinde 11 bin 750 lira, yurt dışında ise 4 bin 750 lira olarak belirlenmiştir. Vatandaşlarımız, il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, din görevlileri, tüm PTT şubeleri ve bankalar aracılığıyla Türkiye Diyanet Vakfı kurban programına katılabilecekleri gibi  http://www.tdv.org ve http://bagis.tdv.org adreslerinden de bağış yapabileceklerdir" 

Bağış yapma ile ilgili de açıklama yapan Ali Erbaş, "Cep telefonlarına indirilebilen mobil bağış uygulamamızdan kurban vekaletlerini verebilirler. Vatandaşlarımız, vekaletle kurban kesimi hususunda detaylı bilgiyi 0 312 416 90 00 numaralı telefondan alabilir. Bunlarla birlikte vatandaşlarımızın bağışlarını kolaylıkla yapabilmeleri için tüm illerimizde ve pek çok ilçe merkezinde 1003 şubemiz aracılığıyla şehirlerimizin önemli noktalarına kurban bağış stantları kurulacaktır."

Şok İddia! 'Özhaseki Uçakla Ankara'dan Evine Kayseri'ye Gidiyor' Şok İddia! 'Özhaseki Uçakla Ankara'dan Evine Kayseri'ye Gidiyor'

Kaynak: haber merkezi