Kahramanmaraş'ta yaşanan Starbucks saldırısının şüphelisi ortaya çıktı. Saldırganın 42 farklı suçtan kaydı olduğu belirlenirken şahıs polis ekiplerince yakalandı.

Feci Kaza! Otomobil İle Tır Çarpıştı: 2 Ölü, 3 Yaralı Feci Kaza! Otomobil İle Tır Çarpıştı: 2 Ölü, 3 Yaralı

Ne Olmuştu?

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesi Şazibey Mahallesi'nde bulunan alışveriş merkezindeki Starbucks adlı kafede meydana gelen saldırıda iddiaya göre, kimliği öğrenilemeyen bir kişi, müşterilerin bulunduğu sırada Starbucks kahve zinciri şubesinin önüne gelerek pompalı av tüfeğiyle mekanının camlarına ateş açtı. Saldırgan daha sonra ise taşlı saldırı gerçekleştirdi.

42 Farklı Suç Kaydı Çıktı

Polis ekipleri tarafından kısa süre içerisinde yakalanan şahsın yağma, gasp, kasten yaralama ve uyuşturucu kullanma gibi 42 farklı suç kaydı olduğu öğrenildi.

Kahramanmaraş Valiliğinden yapılan açıklamada, "12 Nisan 2024 günü saat 16.30 sularında Piazza AVM altında faaliyette bulunan Kahramanmaraş Starbucks isimli işyerine pompalı tüfekle ateş açılmış ve taş atılmıştır. Meydana gelen olay ile ilgili yapılan ilk incelemeler sonucunda, saldırganların belirtilen iş yerine ilk önce taş attıkları ardından pompalı tüfekle ateş açtıkları tespit edilmiştir. Olay yerinde 3 adet boş kartuş bulunmuştur. Herhangi bir vatandaşımızın yaralanmadığı olayda işyerinde maddi zarar tespit edilmiştir. Olayın şüphelilerinden 1 şahıs yakalanmış, diğer şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Yakalanan şahsın yağma, gasp, kasten yaralama ve uyuşturucu kullanma gibi 42 farklı suç kaydı olduğu anlaşılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: İHA