Üniversite Sınavı İptal Mi Oldu? Üniversite Sınavı İptal Mi Oldu?

2 Haziran’da tüm Türkiye genelinde uygulanacak olan LGS için bu sene değişikliğe gidildi. İlgili değişiklik kapsamında Liseye Geçiş Sistemi sınavına girecek öğrenciler için önceden belirlenen okullarda yapılacak. Daha önce öğrenciler yalnızca kendi okullarında bu sınava girerken, bu sene alınan kararla değişikliğe gidildi. 
Söz konusu yapılan değişikliğin 2 Haziran günü hem Kayseri’de hem de ülke genelinde aşırı trafik yoğunluğuna yol açacağı bildirildi. Yetkililer sürücülere bu konuda dikkatli olması uyarısında bulundu. 

Her öğrenci kendi okulunda sınava girdiği için söz konusu yoğunluk tüm il ve ilçe geneline dağılıyordu. Bu durumda bütün Ortaokullarda LGS kapsamında düzenlenen ortak sınav uygulanmaktaydı. Yapılan değişiklik ile sınav merkezleri şehrin nüfus yoğunluğunun olduğu bölgelerde uygulanması nedeniyle trafikte tıkanmalara neden olacağı öngörülüyor.

2 Haziran tarihinde iki oturum olarak gerçekleştirilecek olan LGS sebebiyle sabahın ilk saatlerinden, sınav bitiş saati olan 12.30'dan itibaren ülke genelinde sınav merkezleri özelinde büyük trafik yoğunluğu yaşanması beklenmektedir.

Kaynak: Özel Haber