Görkemli bir şekilde açılışı gerçekleşen merkez, iki yıldan bu yana esporda 500 oyuncu ile çalışmalara başlanarak 100 profesyonel oyuncu yetiştirilirken, ilk ve ortaokul ile liselerden 1.000 öğrenci robotik kodlama, arduino, 3D tasarım ve modelleme eğitimi gördü.

2 yıldan beri çocukları ve gençleri kötü alışkanlıklar uzak tutma amacıyla yapılan merkez teknolojik olarak yetişmelerine de imkan sağlıyor. Türkiye'de ilk ve tek olma özelliği taşıyan espor arenası uluslararası tüm müsabakaların yapılacağı tüm özellikleri taşıyor.

Ayrıca inovasyon merkezinde 1 Temmuz 2020'den itibaren faaliyet gösteren Talasgücü Belediyespor Espor kulübü ise Kayseri’nin hem kadınlarda hem de erkeklerde ilk ve tek lisanslı espor kulübü ünvanını elinde tutuyor.

Ino3

Bayanlarda Lisansı Olan Tek Kulübüz

Merkezin açılış töreninde konuşma yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, bayanlarda tek lisanslı kulüp olduklarını belirterek şunları söyledi: "Madde bağımlılığı gibi aynı zamanda internet veya dijital bağımlılıkta günümüzün bir çıkmazı ama doğrusu bunun karşısında durmak, çocukların elinden bilgisayarı tableti almak çözüm değil.

 Onların o zekasını ve yeteneğini doğru yere yönlendirmek icap ediyor. Biz iki yıldan beri çalışıyoruz. Bayanlarda lisansı olan tek kulübüz, Türkiye’de erkeklerde ikinci kulübüz.

 Türkiye’nin idaresinde hatta Türk gençlerinin dünya idaresinde söz sahibi olmaları için birçok mekanlara ihtiyacı olduğu gibi bu mekanın da bir ilk kıvılcım olduğunu beyan ediyorum. Espor Arena ve İnovasyon Merkezimiz hayırlı olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Gençlerimize nice başarılar diliyorum" diye konuştu.

Talas Belediyesi Kitap Kurtlarını Ödüllendirdi Talas Belediyesi Kitap Kurtlarını Ödüllendirdi

Ino2

Editör: Ülkü Şimşek